Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2016  >  Sayı 48
 

"Avrupa’nın En İyi Su Kaydırakları"nda Yine Polin Waterparks İmzası!

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Polin Waterparks, “King Cobra” ve “Super Combo” su kaydıraklarıyla “Avrupa’nın En İyi Su Kaydırağı”; “İzmir Aqua Fantasy”, “Hırvatistan Istralandia”, “Antalya Cobra Kingdom Maxx Royal” su parklarıyla “Avrupa’nın En İyi  Su Parkları” ödülleriyle Barselona’dan döndü.

Alman Kirmes&Park Revue dergisi tarafından 2011 yılından beri “Eğlence Parkı ve Atraksiyonları” alanında en dikkat çeken ürünlerin ödüllendirildiği “Avrupa’nın En İyileri” ödül töreni (European Star Awards), bu yıl 5. Kez Barselona’da Avrupa’nın en önemli atraksiyon fuarı olan EAS (Euro Attractions Show) ile eş zamanlı olarak düzenlendi. 13 farklı kategoride Avrupa’da eğlence sektöründe eşi benzeri olmayan, ezber bozan tasarımlarıyla alanındaki birçok ürünü geride bırakmış tasarımları onurlandırmak adına bağımsız ve alanında uzman jürilerin değerlendirmesi sonucunda verilen ödüller 19 Eylül 2016’da Barcelona’da PortAventura World’de  düzenlenen gecede sahiplerini buldu.

Daha önce de defalarca ödüllendirilen Polin Waterparks imzalı King Cobra beşinci kez ve Super Combo üçüncü kez “En İyi Su Kaydırakları” ödülüne layık görülürken, yine Polin Waterparks imzalı kaydıraklara sahip İzmir’de bulunan Aqua Fantasy Aquapark, Hırvatistan’da bulunan Istralandia Waterpark ve Antalya’da bulunan Cobra Kingdom Maxx Royal “En İyi Su Parkı” ödüllerinin sahibi oldu. Teknoloji, inovasyon ve kaliteden ödün vermeden sektöründeki öncülüğünü sürdüren ve Avrasya’nın en büyük su kaydırakları üreticisi olan Polin Waterparks’ın başarılı çalışmalarının bu şekilde takdir görmesi büyük mutluluk yarattı.

Dünyanın her kıtasında, önde gelen sayısız su parkında ziyaretçiler için en çekici ürün olarak sunulan King Cobra, bu kez Fransa’da Aspro Parks grubuna ait olan Aqualand Frejus ve Antalya’daki Crsytal WaterWorld tesisleriyle beşinci kez ödülün sahibi oldu. King Cobra, sektörde en güçlü görsel etkiye sahip su kaydırağı olmasının yanı sıra kendine has tasarım konfigürasyonu, ürünün özel formu/teması, özel boyama tekniği ve kayma parkuruyla dikkat çekiyor. Endüstrinin en yoğun kayma deneyimini sunarken hem görsel etki hem de izlenme değeri açısından sektördeki diğer kaydıraklardan ayrılıyor.

İzmir Aqua Fantasy’de bulunan Super Combo ise farklı kayma deneyimlerini tek bir kaydırakta kombine ederek yarış, heyecan ve eğlenceyi bir arada sunmasıyla diğer tüm kaydıraklardan farkını ortaya koyuyor. Aynı deneyimi sunan farklı bir alternatif olmaması sebebiyle sektördeki en iyiler arasında yıllardır yerini koruyor.

Polin Waterparks, dünyanın 100 ülkesinde gerçekleştirdiği 2500’den fazla projeyle sektördeki en geniş ürün yelpazesi, teknoloji, inovasyon ve kalite konularında büyük/küçük fark etmeksizin tüm projelere aynı özeni göstermesiyle dünya liderliğini koruyarak başarılarına yenilerini katmaya devam ediyor. Uluslararası platformda bir Türk markası olarak bayrağımızı dalgandırdığımız için gurur ve onur duyuyoruz.  

King Cobra Videolarıni izlemek için tıklayınız.

Super Combo Videosunu izlemek için tıklayınız.

                                                                   

Görsel 1 (King Cobra, Aqualand Frejus, Fransa)

 

Görsel 2 (King Cobra Aqualand Frejus, Fransa) 

 

Görsel 3 (King Cobra Crystal Waterworld, Antalya, Turkiye)

 

Görsel 4 (Super Combo at Aquafantasy, İzmir, Turkiye)

 

Görsel 6 (Super Combo Aquafantasy, Izmir, Turkiye) 

 

 

Polin Waterparks Hakkında

1976 yılında İstanbul'da kurulan Polin, su kaydırakları ve su parkları tasarım, üretim ve montajında bir dünya lideridir. 97 ülkede 2500'den fazla su parkı projesi gerçekleştiren Polin; "Daima Yenilikçi", "Dünya Çapında Üstün Kalite" ve "Teknoloji Liderliği" vizyonuyla sektöründe birçok ilki gerçekleştirmiştir. Bugün birçok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin imzası vardır. Dünya'nın en geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Polin'in 2010 yılında lanse ettiği King Cobra kaydırağı 2012, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında Avrupa'nın en iyi su kaydırağı seçilmiştir. Polin 2006 yılından bu yana kaydıraklarını uzay mekiği üretiminde kullanılan iki tarafı parlak yüzeyli ve pürüzsüz, daha mukavim ama daha hafif, görselliği mükemmel ürün elde etme gibi önemli avantajları olan RTM (Resin Transfer Molding) kapalı kalıp teknolojisiyle üretmeye başlamıştır. Bu teknoloji kaydırak üretiminde en ileri noktadır. Polin böylece, bu üretim tekniğini kullanarak üretim yapan ilk ve tek Avrupalı su kaydırağı üreticisi olmuştur. Polin su kaydıraklarının, tüm tasarım, üretim, montaj ve servis süreçleri 2003 yılından beri ISO Uluslararası Kalite Yönetim sistemi altında; Avrupa (EN) ve Amerika (ASTM) Normlarına uygun olarak yürütülmektedir. Polin bu kalite belgesine sahip ilk Avrupalı su kaydırağı üreticisidir. Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

Polin 2015 yılında duyurulan Türkiye'nin İlk 500 En Büyük İhracatçı Firması listesine girerek, Sanayi Ürünleri sektöründe sektör lideri oldu. Ayrıca en çok patent sahibi 25 kobi arasında ilk 10'da ve en fazla Ar-Ge yatırımı yapan 200 şirket arasında yer alırken Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasına da 2. kez girmeyi başardı. Sadece 16 sirket 2. kez bu kategoriye girebildi. Daha fazlası için web sitemizi ziyaret edin.

 
İletişim: Şöhret Pakiş / Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü
Tel.: (+90 262) 656 64 67
Email: sohret.pakis@polin.com.tr
Web: http://www.polin.com.tr