Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2019  >  Sayı 53
 

AVRUPA'NIN EN PRESTİJLİ KAPALI SU PARKINDA POLİN İMZASI

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Polin Waterparks, Almanya'da bulunan ve dünyanın en büyük kapalı su parklarından biri olan Tropical Islands için özel tasarladığı interaktif su oyun grubunun kurulumunu tamamladı.

Almanya'nın Berlin'e 60 km uzaklıkta bulunan Krausnick bölgesinde Tanjong Public Limited Company (Malezya) tarafından kurulan Tropical Islands, 19 Aralık 2004'te kapılarını ziyaretçilerine açtı. Geçmis yıllarda bir zeplin hangarı olarak kullanılan tesis, 360m uzunluk, 210m genislik ve 107m yüksekliği ile 66.000m2'lik bir alana yayılmıs, dünyanın en büyük kendinden destekli yapılarından biri olarak mimari önem tasıyor.

Bugün Avrupa'nın en büyük tropikal tatil köyü olmasının yanında, Avrupa'nın ve dünyanın en büyük ve en prestijli kapalı su parklarından biri olarak eğlence sektöründe en çok ilgi gören tesislerin basında geliyor. Tropical Islands, içinde bulunan 600 farklı çesidine ait toplam 50.000 civarı bitki ile süslenmis açık ve kapalı su parkları, eğlence parkları, sauna, spa, fitness club, golf kulübü, restaurantlar, barlar, alısveris merkezleri içeren, loca, oda ya da kamp alanında bulunan çadırlarda konaklama imkanı sunan tüm imkanlara sahip bir tatil köyü. Tüm yıl 7/24 açık olan tesis, aynı anda 6000 kisiye ev sahipliği yapabiliyor. Yıllık ziyaretçi sayısı ise 3 milyona ulasıyor.

Eğlence sektöründe dünyanın en önemli tesislerinden biri olan Tropical Islands, su parkları ve atraksiyonlarının tasarım, mühendislik, üretim ve montajında global pazar lideri olan Polin Waterparks ile birlikte kapalı alanda bulunan su parkı için tesisin atmosferini zenginlestirecek bir oyun grubu kurulumuna imza attı. Tesisin essiz temasına uygun olarak Polin Waterparks tarafından Tropical Islands için özel tasarlanan ve park tarafından Jungle Splash olarak adlandırılan su oyun grubu, 650 metrekarelik genisliği ve 15 metre yüksekliği ile dünyanın ve Almanya'nın en büyük interaktif su oyun gruplarından biri olma özelliğine sahip. Jungle Splash, çocuklar ve yetiskinler için kullanıma uygun toplam uzunluğu 300 metre olan 8 su kaydırağı ve çesitli atraksiyonlarla özellestirilerek park ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu.

Polin Waterparks tarafından tasarlanan interaktif su oyun grupları, kaydıraklar, fıskiyeler, kovalar, su tabancaları, selaleler, spray toylar ve daha birçok elementin ya da bunların birkaçının bir araya gelmesinden olusur ve bir havuzda konumlanır. Tesislerin mevcut temasına uygun olacak sekilde özellestirmeye elverisli olan ve tesisle bütünlesen oyun grupları, çocuklar kadar yetiskinlerin de ilgi odağı olmaktadır. Ziyaretçiler tarafından vanaların açıp kapatılması, su tabancalarıyla yapılan su savasları, fıskiyelerin kontrol edilmesiyle interaktif bir deneyim sunan oyun gruplarının parka göre çesitli boyutlarda ve özelliklerde olması mümkün.

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için tıklayınız.

Basın bülteninin pdf versiyonu için tıklayınız.

###

Görsel 1 

Görsel 2 

Görsel 3 

Görsel 4

 Polin Waterparks Hakkında

1976 yılında İstanbul'da kurulan Polin Waterparks, su parkları tasarım, üretim, mühendislik ve montajında bir dünya lideridir. 105 ülkede 3000'den fazla su parkı projesi gerçeklestiren Polin Waterparks; "Daima Yenilikçi", "Dünya Çapında Üstün Kalite" ve "Teknoloji Liderliği" vizyonuyla sektöründe birçok ilki gerçeklestirmistir. Bugün birçok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin Waterparks imzası vardır. Dünya'nın en genis ürün çesitliliğine sahip olan Polin'in 2010 yılında lanse ettiği King Cobra kaydırağı 7 yıl üst üste Avrupa' nın en iyi su kaydırağı seçilmistir.

Polin 2006 yılından bu yana kaydıraklarını uzay mekiği üretiminde kullanılan iki tarafı parlak yüzeyli ve pürüzsüz, daha mukavim ama daha hafif, görselliği mükemmel ürün elde etme gibi önemli avantajları olan RTM (Resin Transfer Molding) kapalı kalıp teknolojisiyle üretmeye baslamıstır. Bu teknoloji kaydırak üretiminde en ileri noktadır. Polin böylece, bu üretim tekniğini kullanarak üretim yapan ilk ve tek Avrupa' lı su kaydırağı üreticisi olmustur.

 
 
  • Facebook
  • Twitter
  • Linked-In
  • Instagram
  • Youtube
  • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap