Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2012  >  Sayı 32
 

Avrupa'nın En İyİ Su Kaydırağı Ödülü Polİn'e Verİldİ!

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Polin'in King Cobra Kaydırağı ödüle layık görüldü

Alman Kirmes&Park Revue magazine tarafından düzenlenen "Avrupa'nın En İyileri" ödül gecesinde Polin Su Kaydırakları ve Havuz Sistemleri tarafından tasarlanmıs ve üretilmis 'King Cobra' su kaydırağı Avrupa'nın en iyi su kaydırağı ödülüne layık görüldü.

Uzman kisilerden olusan uluslararası jüri üyeleri Berlin'de bir araya gelerek Avrupa'nın "Eğlence Park ve Atraksiyonları" alanında en iyilerini 10 farklı kategoride ele aldı. Fransa'da, Aspro Grubu'na ait "Aqualand Fréjus" su parkında bulunan 'King Cobra' su kaydırağı olağanüstü yenilik olarak tanıtıldı ve 9 Ekim 2012 aksamı Berlin'de düzenlenen bir resepsiyonla birincilik ödülünün sahibi oldu.

36 yıldır 82 ülkede tamamladığı 2000'den fazla su parkı projesiyle su kaydırakları/su parkları tasarım, üretim ve montajı'nda bir Dünya lideri olan Polin Su Parkları ve Havuz Sistemleri A.S. 'King Cobra' su kaydırağını ilk kez 13-16 Temmuz 2010 tarihlerinde Malezya'da Uluslararası Eğlence Parkları Birliği'nin düzenlediği fuarda tanıttı. Ürün sektörde büyük yankı uyandırdı.

'King Cobra' su kaydırağı, sektörde en güçlü görsel etkiye sahip kaydırak olmasının yanısıra, kendine has tasarım konfigürasyonu, ürünün kendi malzemesiyle sahip olduğu özel formu/teması, kompozit sektöründe ancak yılların birikimi ve özeniyle ortaya çıkabilecek özel boyama tekniği ve benzersiz kayma parkuruyla, dikkat çekiyor.'King Cobra' endüstrinin en "yoğun" kayma deneyimini sunarken, hem görsel etki hem seyirci/izlenme değeri açısından sektördeki diğer kaydıraklardan ayrılıyor. Sadece kaydıraktan kayanlara değil, seyredenlere de apayrı bir heyecan yaratmak üzere tasarlanan bu kaydırak, su parklarının görselliğine yeni bir boyut getiriyor.

King Cobra su kaydırağı bugün itibariyle Türkiye, Rusya, Fransa ve Amerika'da kuruldu. Türkiye'de Maxx Royal Glof and Spa (Belek, Antalya); Rusya'da Djubga Su Parkı (Djubga), Fransa'da Aqualand Su Parkı ( Fréjus ) ve Amerika Birlesik Devletleri'nde Six Flags Great Adventure ( New Jersey) ürüne ev sahipliği yapıyor. 2013 yılı sonu itibariyle dünyanın en iyi 20 su parkında daha kurulmus olacak bu kaydırak Polin'in su kaydırağı tasarım ve üretiminde geldiği noktayı özetliyor.

Ödüle layık görülen Aqualand Fréjus Su Parkının Genel Müdürü Wilfrid Lelandais, 'King Cobra çekici görünümü,mühendisliği ve üstün kayma konforu ile alanında en iyisi olduğunu kanıtlamıstır' dedi. "Alanında ödül kazanmıs bir su kaydırağına sahip olduğumuz için gurur duyuyoruz. Bu projemizde de Polin'le de çalısmaktan mutluluk duyduk. "diyerek konusmasını sonlandırdı.

Polin'in Yönetim Kurulu Baskanı Barıs Pakis de: "Kazanılan bu ödül için Aqualand'ı tebrik ediyoruz. Aqualand'in parçası olduğu Aspro Grup Avrupa' nın en büyük su parkı zinciridir. Son 3 yıldır Fransa ve İspanya'da tam 7 farklı Aqualand su parkına ürün tasarladık ve tedarik ettik. Aspro Grup'la daha uzun yıllar böyle ödül alacak projelerde beraber çalısacağımıza inancım tam." dedi.

Aqualand Frejus King Cobra fotoğrafları için tıklayınız 

King Cobra videosunu izlemek için tıklayınız.
http://www.youtube.com/watch?v=NFRFsL1yWsY

Avrupa'nın en iyi su kaydırağı ödül logolarını indirmek için tıklayınız.

Aspro Grup Hakkında
Aspro Grup, 1991 yılında İspanya'da kurulmustur. Avrupa'da toplam 41 park isletmektedir. Bunlar su parkları, hayvanat bahçeleri, dolfinaryum, botanik parklar, akvaryumlar ve eğlence parklarıdır. Fransa'da 9, Finlandiya'da 5, Portekiz'de 1, İsviçre'de 1, Belçika'da 1, Hollanda'da 1, İngiltere'de 9, İspanya'da 13 park Aspro Grup tarafından isletilmektedir.Daha fazla bilgi için: www.aspro-ocio.es

Polin Hakkında
1976 yılında İstanbul'da kurulan Polin, su kaydırakları ve su parkları tasarım, üretim ve montajında bir Dünya lideri'dir. 82 ülkede 2000'den fazla su parkı projesi gerçeklestiren Polin; "Daima Yenilikçi", "Dünya Çapında Üstün Kalite" ve "Teknoloji Liderliği" vizyonuyla sektöründe bir çok ilki gerçeklestirmistir. Bugün bir çok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin imzası vardır. Dünya'nın en genis ürün çesitliliğine sahip olan Polin'in 2010 yılında lanse ettiği King Cobra kaydırağı Avrupa' nın en iyi su kaydırağı seçilmistir.

Polin 2006 yılından bu yana kaydıraklarını uzay mekiği üretiminde kullanılan iki tarafı parlak yüzeyli ve pürüzsüz, daha mukavim ama daha hafif, görselliği mükemmel ürün elde etme gibi önemli avantajları olan RTM (Resin Transfer Molding) kapalı kalıp teknolojisiyle üretmeye baslamıstır. Bu teknoloji kaydırak üretiminde en ileri noktadır. Polin böylece, bu üretim tekniğini kullanarak üretim yapan ilk ve tek Avrupa' lı su kaydırağı üreticisi olmustur.

Polin su kaydıraklarının, tüm tasarım, üretim, montaj ve servis süreçleri 2003 yılından beri ISO Uluslararası Kalite Yönetim sistemi altında; Avrupa (EN) ve Amerika (ASTM) Normlarına uygun olarak yürütülmektedir. Polin bu kalite belgesine sahip ilk Avrupa' lı su kaydırağı üreticisidir.

Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin www.polin.com.tr.

İletisim: Söhret Pakis / Pazarlama Müdürü
Tel.: +90 262 656 64 67
E-mail: sohret.pakis@polin.com.tr
Web: www.polin.com.tr

 
 
  • Facebook
  • Twitter
  • Linked-In
  • Instagram
  • Youtube
  • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap