Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2007  >  Sayı 3
 

Balıkesİr İlk Aquaparkına Kavuştu...

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Balıkesir'in ilk aquaparkı olan Akyıldız Aquapark Polin imzasıyla 6 Temmuz 2007 tarihinde açıldı. Genç ve başarılı işadamları Erhan ve Ergin Akyıldız'ın sahibi ve işletmecisi oldukları park 4000 metrekare alanda hizmet verecek. Akyıldız kardeşlerin yeniliğe açık bakış açılarıyla Polin'in inovatif çözümleri sonucu başarılı bir projeye dönüşen Akyıldız Aquapark'ın Balıkesir'e farklı bir eğlence anlayışı getireceği kesin. İlerleyen yıllarda parkı büyütme planları yapan vizyon sahibi Başarlı Akyıldız kardeşler şimdiden hangi hangi kaydırakları ekleyeceklerine karar verdiler bile…Kendilerine başarılarının devamını diliyoruz. Aşağıda park sahiplerinden Erhan Akyıldız ile yapılan röportajın bir bölümünü okuyabilirsiniz.

Balıkesir'de aquapark yatırımı yapma fikri nasıl doğmuştur?

C1) 1998 Yılında Antalya Dedeman Otel'deki Su Kaydıraklarıyla tanıştıktan sonra aklımın hep bir tarafında Aqua Park işletmeciliği vardı. Ama o yıllarda bu Aqua Park benim için büyük bir hayal gibiydi, tatil için gittiğim yerlerde Aqua Park olmasına özellikle dikkat ederdim. Geçen sene bu aylarda yüzme havuzları yapan bir firmanın katalogundaki ufacık bir Aqua Park 1998'deki hayallerimi depreştirdi. Artık Aqua Park yapmak benim için hayal değil, yapılması gereken bir iş olduğunu anladım. Artık o dakikadan itibaren Aquapark ile ilgili araştırmalara ve daha gerçekçi hayaller kurmaya başladım.

Bu yatırıma yakın çevrenizin bakış açısı nasıl oldu?

C2) Benim aykırı yapımı ve farklı iş kolları üzerinde sürekli kafa yorduğu bilen arkadaşlarımın bir kısmı nasıl diğer farklı işleri başardıysam bu işi de en iyi şekilde başaracağımı söylerken bir kısmı da bunun bir hayal olduğunu bana söylediler.

Sizce bu tür bir yatırım yaparken dikkat edilmesi gereken faktörler neler?

C3) Aqua Park yaparken hayallerinize kesinlikle gem vurmayın, hayallerinizi sizi anlayan size ışık veren Aqua Park firmanızla paylaşın ve sizi anlayan firmayla kucaklaşın. Ben şuna içtenlikle inanıyorum ki bizim hayallerimize inanan Polin firmasıyla buluşmamız ve Polin'in bizim hayallerimizi en iyi anlayan firma olduğunu bu sürecin devamında projelendirme, teknik yapı ve uygulamayı iyi bilen partneri bulmaktır. Bize göre partner hiç şüphe yok ki Polin Firmasıdır.

Akyıldız Aquapark'ın açılışını Balıkesir halkı ile paylaştığınızda, halkın bakış açısı ne oldu?

C5) Balıkesir'de bir Aqua Park açılacak olması, Balıkesir halkını ciddi derecede heyecanlandırdı. Projeden bahsettiğim kişiler bir dahaki görüşmelerimizde hep bana Aqua Park'ın ne zaman açılacağını, hangi aşamada olduğumuzu sordular. Projenin hayata geçmesini heyecanla beklediklerini söylediler.

Aquapark yatırımını diğer yatırımcılara tavsiye eder misiniz?

C6) Balıkesir haricinde bana rakip olmayacak herkese tavsiye ederim.

Peki, Polin ile çalışmaktan memnun kaldınız mı? Polin'i de tavsiye eder misiniz?

C7) Ben Polin'i çok zor buldum, şunu açık yüreklilikle söylüyorum ki Polin'le çalışmak bir zevk. İnanın ki hem iş yapıyorsunuz hem de çok büyük keyifler alıyorsunuz. Polin'i zor buldum, kolay kaybetmem. Polin'i herkese tavsiye ederim.(Balıkesir'liler hariç)

Tesisinizde en çok kaymaktan zevk aldığınız Polin kaydırağı hangisidir?

C9) Ben dondurmayı çok severim. Benim için kaymaklısının, çikolatalısının, ayrı bir tadı var. Polin kaydıraklarının da dondurma gibi olduğunu düşünüyorum. Bindiğim kaydırakların her birinden ayrı bir zevk alıyorum.

Tesisinizi imkânlar doğrultusunda büyütmeyi düşünür müsünüz?

C10) Balıkesirlilere Polin kaydıraklarını sindire sindire zevk almaları için Allah nasip ederse her sene yeni bir Polin kaydırağı ekleyerek kayma zevkini insanlardan hiç eksiltmeden yeni oyuncaklar eklemeyi düşünüyorum. Bununla ilgili tüm altyapı çalışmalarını kuruluş aşamasında yaptım. Tesisime her sene bir oyuncak ilave edeceğim. Bu sene içerisinde bir kapalı yüzme havuzu yapıyorum. Bu havuzun içerisine ufak ta olsa kaydıraklar düşünüyorum.

Diğer bölgelere de bu tür yatırımlar yapmayı düşünüyor musunuz?

C11) Balıkesir Merkezinde 2 adet oto gaz istasyonum, 1 adet akaryakıt istasyonum var. Aqua Park yapmadan önce yollarda dolaşırken veya farklı şehirlere gittiğimde işte şuraya çok güzel bir akaryakıt istasyonu olur, otogaz istasyonu olur diye düşünüyorum. Şimdi gözlerim Aqua Park yapacak alanlar arıyor. İnşallah bir gün o da olur.