Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2016  >  Sayı 48
 

Dünyanın En Büyük Cruise Gemisinde Polin Waterparks İmzası

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Dünyanın En Büyük Cruise Gemisinde Polin Waterparks İmzası

 

Royal Caribbean'ın en yeni gemisi Harmony of the Seas, su kaydıraklarıyla buluştu!

6.780 kişilik yolcu kapasitesi ile dünyanın en büyük tur gemisi olma özelliğine sahip olan Royal Caribbean Lines'ın Harmony of the Seas gemisindeki su kaydıraklarında bir Türk firması'nın imzası var. Şu ana kadar bu heyecanı deneyimleyenler, bu kaydırakları \'deniz üzerinde gelmiş geçmiş en iyi su kaydırakları\' olarak nitelendiriyorlar.

Harmony Of The Seas,  15 Mayıs 2016'da ilk seferi için Saint-Nazaire, Fransa'dan yola çıktı. Southampton, İngiltere'ye doğru yol alan Harmony of the Seas, ilk resmi seferine ise 29 Mayıs 2016'da Southampton, İngiltere'den başladı. Harmony Of The Seas,  birçok özelliği ile diğer gemilerden ayrılsa da misafirleri tarafından en çok ilgi gören özelliklerinden biri Cyclone, Typhoon ve Supercell isimli su kaydıraklarından oluşan \'Ultimate Abyss\' üçlüsü.  Polin Waterparks, bu projede  Aquatube ve Space Hole kaydıraklarından kombinasyon yeni bir kaydırak serisi tasarladı. Ayrıca projeye özel ışık efektleri, desen efektleri ve şeffaf parçalar kullanıldı.

Polin Waterparks,  Harmony of the Seas'de bulunan tüm kaydıraklarının üretiminde en ileri teknoloji olan kapalı kalıp üretim sistemi,  Resin Transfer Molding (RTM) yöntemini kullandı. RTM üretim yöntemi ile Harmony of the Seas su parkındaki tüm kaydırakların içi ve dışı pürüzsüz ve mükemmel parlaklıkta olmasını sağlamıştır. Ayrıca bu yöntem ile daha güçlü ama daha hafif bir kaydırak elde edildiğinden montajı kolaylıkla yapılır. Pürüzsüz yüzey olduğundan kir tutmaz ve silinmesi daha kolaydır. Harmony of the Seas yolcu gemisinde Polin Waterparks, kaydıraklarında patentli teknolojilerinden Natural Light Effects'i de müşterilerine sunuyor. Bu sistemde doğal gün ışığı kaydırağın içini renklendirir. Bu sayede hem kaydırak içinde güçlü bir efekt oluşmakta hem de bu efekt gün ışığının durumuna göre değişik şekiller alabilmektedir.

Kaydıraklar, misafirlerin tüm dikkatini çekmeye yeterli olsa da Harmony, dünyanın en büyük gemisi olmanın yanında Royal Caribbean'ın çocuklar için mini su parkına sahip ilk gemisi olma özelliğini de taşıyor: Splashaway Bay su oyun grubu özellikle geminin minik misafirlerin eğlencesini arttırmak adına rengarenk tasarlandı.  Su tabancaları, kaydıraklar, devrilen bir dev kova gibi ilgi çekici ayrıntılarla tamamlandı.

Polin Waterparks, son  5 yılda birçok okyanus hattı ile bu kapsamda projeler yürüttü. Carnival Crusies ve MSC gibi şirketlere başarılı su parkları tasarladı.


 

 

 

 

Perfect Storm videosu için tıklayınız. 

 

Polin Waterparks Hakkında 

1976 yılında İstanbul'da kurulan Polin Waterparks, su parkları tasarım, üretim, mühendislik ve montajında bir dünya lideridir. 100 ülkede 2500'den fazla su parkı projesi gerçekleştiren Polin Waterparks; 'Daima Yenilikçi', 'Dünya Çapında Üstün Kalite' ve 'Teknoloji Liderliği' vizyonuyla sektöründe birçok ilki gerçekleştirmiştir. Bugün birçok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin Waterparks imzası vardır. Dünyanın en geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Polin Waterparks'ın 2010 yılında lanse ettiği King Cobra kaydırağı 2012, 2013, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında Avrupa'nın 'En İyi Su Kaydırağı' seçilmiştir. Polin Waterparks 2006 yılından bu yana kaydıraklarını uzay mekiği üretiminde kullanılan iki tarafı parlak yüzeyli ve pürüzsüz, daha mukavim ama daha hafif, görselliği mükemmel ürün elde etme gibi önemli avantajları olan RTM (Resin Transfer Molding) kapalı kalıp teknolojisiyle üretmeye başlamıştır. Bu teknoloji kaydırak üretiminde en ileri noktadır. Polin Waterparks böylece, bu üretim tekniğini kullanarak üretim yapan ilk ve tek Avrupalı su kaydırağı üreticisi olmuştur. Polin Waterparks su kaydıraklarının tüm tasarım, üretim, montaj ve servis süreçleri 2003 yılından beri ISO Uluslararası Kalite Yönetim sistemi altında; Avrupa (EN) ve Amerika (ASTM) Normlarına uygun olarak yürütülmektedir. Polin Waterparks bu kalite belgesine sahip ilk Avrupalı su kaydırağı üreticisidir. 

Polin Waterparks, 2015 yılında duyurulan Türkiye'nin İlk 500 En Büyük İhracatçı Firması listesine girerek, Sanayi Ürünleri sektöründe sektör lideri oldu. Ayrıca en çok patent sahibi 25 kobi arasında ilk 10'da ve en fazla Ar-Ge yatırımı yapan 200 şirket arasında yer alırken Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasına da 2. kez girmeyi başardı. Sadece 16 sirket 2. kez bu kategoriye girebildi. Daha fazlası için web sitemizi ziyaret edin.

İletişim: Şöhret Pakiş / Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü
Tel.: (+90 262) 656 64 67
Email: sohret.pakis@polin.com.tr
Web: http://www.polin.com.tr
 
 
  • Facebook
  • Twitter
  • Linked-In
  • Instagram
  • Youtube
  • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap