Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2018  >  Sayı 52
 

Ege'nin İlk Akvaryumu: Funtastic Aquariums İzmir 100 Bin Ziyaretçi Sayısını Geçti!

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

 

 

İzmirlilerin yoğun ilgi gösterdiği Funtastic Aquariums, açıldığı 15 Eylül'den bugüne kadar 100 bin ziyaretçi sayısını geçti.

İstanbul (27 Aralık 2018) - Yaklasık 2.500 metrekare kapalı alan içerisinde, toplam 2 milyon litreden fazla su kapasitesi ve 230 metrelik yürüyüs mesafesi bulunan bu özel projeye İzmirliler yoğun ilgi gösteriyor. Köpek balıkları, vatozlar, tropik su altı canlıları, soğuk denizlere özgü türler, Ege ve Akdeniz canlıları ile su altı dünyasının hayranlık uyandıran pek çok özel türü, hepsi bir arada Funtastic Aquariums İzmir'de bulunuyor. Tematik bölümlerden olusan akvaryumda macera Siren Kayalıkları'nda baslıyor. Tropik denizlerin ardından Köpek Balığı Laboratuvarı, Korsan Gemi Batığı, Koi Efsanesi gibi özel temaları Soğuk Kusak gibi sıra dısı konseptler takip ediyor. Yaklasık 1,5 milyon litre su kapasiteli ana tank içerisinde Türkiye'nin ilk ve tek yerden baslayan tünel akvaryumu yer alıyor.

Bu özel akvaryum birçok en'e sahip bir proje. Dünyanın en çevreci, Türkiye'nin en az enerji harcayan ve kendi besininin bir bölümünü kendisi üretebilen bir akvaryum olan Funtastic Aquariums İzmir çocuklara özel " Kesif Dünyası"nı da içinde barındırıyor.

Çocuklara yönelik birçok etkinliğin bulunduğu akvaryumda, Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen organizasyonda 65 engelli çocuğu ücretsiz olarak ağırladı. Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü üst düzey yöneticileri ve ilçeye bağlı tüm devlet okullarının müdürlerinin yer aldığı kahvaltı organizasyonunu engelli çocuklar cosku ve heyecanla karsıladı. Öğle yemeği ile baslayan gezi organizasyonu, akvaryum turunun ardından Funtastic Aquariums İzmir İsletme Müdürü Turgut Demirçelikli'ye plaket ve çiçek verilmesiyle son buldu.

                                              Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için tıklayınız.

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
Görsel 4
Görsel 5
Görsel 6
Polin Aquariums Hakkında 
Polin Aquariums, tecrübeli ekibi ile tasarım, muhendislik, insaat, isletme gibi A'dan Z'ye bir akvaryumda gerekli olan her türlü ünite ve canlının tedariğini yapar. 2018 sonuna kadar toplam 33 milyon litre su ve 16 milyondan fazla ziyaretçi ağırlayan 11 farklı akvaryum projesi ile sektörün öncü firmalarından biridir.

İletisim: Sohret Pakis / Pazarlama ve Kurumsal İletisim Direktörü 

Tel.: (+90 262) 656 64 67 

Email: sohret.pakis@polin.com.tr
 
 
  • Facebook
  • Twitter
  • Linked-In
  • Instagram
  • Youtube
  • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap