Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2007  >  Sayı 1
 

Kocaelİ Vergİ Rekortmenİ Enver Pakiş: Görevİmİzİ Yapmaya Devam Edeceğİz

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Ödediği 233 milyar 625 milyon lira vergiyle Kocaeli birincisi olan Polin Polyester İnşaat Malzemeleri Sanayi Ticaret sahibi Enver Pakiş, 'Faydayı paylaşmak gerekir. Güzel ülkemizin her geçen gün daha iyiye gitmesi için hepimize, özellikle bizim gibi üretim yapan şirketlere görevler düşüyor. Biz Polin ailesi olarak bu görevlerimizi sonuna kadar yapmaya devam edeceğiz' dedi.

1976 yılında Camelyaf Takviyeli Polyester (CTP) üretim yapmak amacıyla kurduğu Polin ile birçok ilke imza atmaya çalıştıklarını belirten Pakiş, sektörün gelişimine de öncülük etme gayreti içinde olduklarını söyledi. Ana çalışma prensiplerini 'dürüst çalışma ve kaliteli üretim' olarak açıklayan Pakiş, '1980'li yılların ikinci yarısında turizm sektöründe önemli projelere imza atmaya başladık. O dönemlerde su kaydırakları konusunda İsviçreli bir firma ile anlaşma yaptık. İhracat bu şekilde başladı. Ürünlerimiz tüm kalite testlerinden başarıyla geçti ve Polin her geçen gün su kaydırakları sektöründe büyüdü' diye konuştu.

50'yi aşkın ülkeye ihracat: Su kaydırakları\ su parkları dizayn, üretim ve montajında faaliyet gösteren Polin, çalışmalarını Gebze'de toplam kapalı alanı 8 bin 500 metrekareyi bulan iki fabrikasında, 200 kişilik bir ekiple sürdürüyor. Tüm proseslerini dünyaca kabul görmüş normlara uyarak gerçekleştirmeye çalışan Polin, ISO 9001-2000 belgesine sahip kaydırak üreticilerinden biri. Ürünlerini başta Almanya, Rusya, Yunanistan, İtalya ve İspanya olmak üzere 50'yi aşkın ülkeye ihraç eden firma, bu yıl 10 milyon dolarlık ihracat hedefliyor.

Başarının sadece kendine mal edilmemesini isteyen Enver Pakiş, yapılan tüm çalışmalarında oğulları Barış ve Başar Pakiş ile Polin çalışanlarının büyük emeği olduğunu söyledi.

 
 
  • Facebook
  • Twitter
  • Linked-In
  • Instagram
  • Youtube
  • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap