Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2014  >  Sayı 38
 

Las Vegas’ta açılacak Su Parkı’nda Polİn İmzası!

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Las Vegas’ın en yeni su parkı Cowabunga Bay Waterpark, 2014 Haziran ayında açılıyor. Parkın tasarımı, tüm su kaydıraklarının üretimi, mühendisliği ve montajı merkezi Gebze, Kocaeli’nde bulunan Polin firmasına ait. Geniş bir ürün yelpazesine sahip parkta, Polin’in birçok kaydırağına ek olarak dünyanın ilk “Surf Safari” kaydırağı da yer alıyor.

Polin’in Cowabunga Bay Las Vegas için özel olarak tasarladığı ve park tarafından adı “Wild Surf” olarak lanse edilen, aynı anda dört kişinin kayabileceği dev kaydırak, Surf Safari, başlangıçta yer alan hızlı kapalı bir tüp yolculuğundan sonra baş döndürücü 55 metrelik düşüş ile dünyanın insan yapımı en büyük parabolik dalga yapısına kavuşuyor. Bu yüksek kapasiteli kaydırak içindeki yolculuk boyunca kayanları birçok heyecan verici sürpriz beklerken, hızla varılan dalga ucundaki su perdesiyle ıslanıp, dalga yapısının içinde salınıp havuza düşerek heyecanı sonlandırıyorlar.

Cowabunga Bay su parkının genel müdürü Shane Huish, Surf Safari’nin benzersiz kaydırak tasarımının yanı sıra ziyaretçilerine diğer kaydıraklara göre daha uzun süreli bir deneyim yaşattığını ve kaymak için kule üstünde bekleyenlere kendilerinden önce kayanların yaşadığı heyecan verici anlara tanıklık ettirip heyecan dozajını artırdığını belirtiyor.

Eğlencenin Kalbinde Polin İmzası

Las Vegas’ta 23 dönümlük arazide yer alacak park üç temalı bölümden oluşacak;

“Aloha Shores” adı verilen bölüm Hawai teması ve içinde yer alan 10 mini kaydırağı ile çocuklu ailelerin ilgisine hitap ederken, “Surf City” bölümü 1950’lerin Kaliforniya teması ile retro bir eğlence vadediyor. “The Boardwalk” bölümü de Amerika’nın doğu kıyısındaki Atlantic City ve Jersey kıyılarına gönderme yapıyor.

İlerleyen zamanlarda genişlemeye uygun olarak tasarlanan park içinde, parka özel olarak isimlendirilen Wild Surf’e ek olarak yer alan Polin’in kaydırakları arasında;

Bölgenin en geniş dalga havuzlarından biri olan “Surf-a-Rama Wave Pool”, Polin’in rocket launcher ile başlayan hızlı Looping Rocket kaydırağı ile “Zuma ZOOMa”,Black Hole kaydırağı ile “Point Panic”, Uphill Multisurf kaydırağı ile “Surfin' USA”, Family Rafting kaydırağı ile “Beach Blanket Banzai”, Space Boat kaydırağı ile “Rock-a-Hoola”, Space Shuttle kaydırağı ile “Surf-A-Go-Go” ve “Cowabunga River”, “Boardwalk Bay” ile “Cowabunga Splash” yer alıyor.

Cowabunga Bay Las Vegas, Polin’in Amerika’da gerçekleştirdiği en büyük anahtar teslim su parkı projesi

Polin 2003 yılından beri ABD’de bir eyalette birçok proje gerçekleştirdi. Ancak Cowabunga Bay projesi Polin’in bugüne dek ABD’de yaptığı en büyük anahtar teslim su parkı projesi. Polin 2007 yılından beri uyguladığı kapalı kalıp üretim teknolojisini  Cowabunga Bay projesinde de uyguladı. Projedeki bir çok kaydırak Polin’in özel doğal ışık efekti, desen efekti gibi uygulamalarıyla sunuluyor. Proje bu yıl ABD’de açılacak en önemli su parkları arasında gösteriliyor. ABD’nin önde gelen yayınlarında şimdiye kadar projeyle ilgili bir çok haber, bilgi yayınlandı. Polin ekibi Nisan ayında sahada montaja başladı. Mayıs ortasında montaj ve tsetler tamamlanmış olacak. Projenin beklenen açılış tarihi Haziran 2014.

İnşaatı devam eden proje ile ilgili fotoğraflara ulaşmak için tıklayınız. 

Polin Hakkında

1976 yılında İstanbul'da kurulan Polin, su kaydırakları ve su parkları tasarım, üretim ve montajında bir dünya lideridir. 90 ülkede 2500'den fazla su parkı projesi gerçekleştiren Polin; "Daima Yenilikçi", "Dünya Çapında Üstün Kalite" ve "Teknoloji Liderliği" vizyonuyla sektöründe birçok ilki gerçekleştirmiştir. Bugün birçok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin imzası vardır. Dünya'nın en geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Polin'in 2010 yılında lanse ettiği King Cobra kaydırağı Avrupa'nın en iyi su kaydırağı seçilmiştir.

Polin 2006 yılından bu yana kaydıraklarını uzay mekiği üretiminde kullanılan iki tarafı parlak yüzeyli ve pürüzsüz, daha mukavim ama daha hafif, görselliği mükemmel ürün elde etme gibi önemli avantajları olan RTM (Resin Transfer Molding) kapalı kalıp teknolojisiyle üretmeye başlamıştır. Bu teknoloji kaydırak üretiminde en ileri noktadır. Polin böylece, bu üretim tekniğini kullanarak üretim yapan ilk ve tek Avrupalı su kaydırağı üreticisi olmuştur.

Polin su kaydıraklarının, tüm tasarım, üretim, montaj ve servis süreçleri 2003 yılından beri ISO Uluslararası Kalite Yönetim sistemi altında; Avrupa (EN) ve Amerika (ASTM) Normlarına uygun olarak yürütülmektedir. Polin bu kalite belgesine sahip ilk Avrupalı su kaydırağı üreticisidir.

Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

www.polin.com.tr

 

İletişim: Şöhret Pakiş / Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü

Tel.:       (+90 262) 656 64 67

Email:    sohret.pakis@polin.com.tr

Web:     www.polin.com.tr

 
 
  • Facebook
  • Twitter
  • Linked-In
  • Instagram
  • Youtube
  • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap