Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2007  >  Sayı 5
 

Norway & Sweden & Fİnland

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Dünya'nın bir çok bölgesinde olduğu gibi, İskandinav ülkelerinde de önemli bir pazar payına sahip olan Polin, bu sene de bu soğuk bölgenin sıcak insanları için yeni projeler gerçekleştiriyor. Bugüne kadar, İsveçli Malmsten, Kanab ve Hydrosport Firmaları ile gerek İsveç'te ve gerekse bölgedeki ve Dünya'nın farklı yerlerindeki değişik bir çok projeye imza atan Polin, İsveçli Firmalar ile kurmuş olduğu işbirliğinin giderek güçlenmesi ile bu bölgede gerçekleştirdiği projelere, devamlı yenilerini ekliyor. Bu sezon, Polin'in bölgedeki ilk projesi olan Ljungby Projesi'nin gerçekleşmesinden sonra, sıra komşu ülkelere geliyor.

Norveçli Aquaparklar Zinciri BØ Sommarland AB, lokomotif tesisi olan Sommarland'ı, Polin ile zenginleştirmeye karar verdi. Sommarland, Polin'in zengin ürün çeşitleri ve yaratıcı dizayn ekibi sayesinde, tek bir kaydırakla yaşanabilecek en büyük heyecanları hedefliyor. Tek başına da böyle bir heyecanı yaşatabilecek Tsunami Slide, 2m çapındaki kapalı ve gene 2m genişliğindeki açık bölümlerden oluşan ilave bölümüyle, Norveçlilerin, Polin ile çalışarak ne kadar doğru bir karar verdiklerini fazlasıyla kanıtlıyor.

Bir başka İskandinav ülkesi olan Finlandiyada ise, gene bir aquapark zinciri, 3 tesisinde birden, Polin ile işbirliğine girdi. Tropiclandia, Visulahti ve Kesamaa gibi, Finlandiya'nın değişik yerlerinde kurulmuş bu 3 tesis, önümüzdeki sezona, Polin ürünleriyle donanmış ve yenilenmiş olarak girecek. Polin'in Finlandiya temsilcisi Sayın Asım Karadeniz'in, Finlandiya'daki başarılı girişimleri sonucu, bu ülkede, daha bir çok tesis, Polin ürünleriyle tanışacağa benziyor.