Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2009  >  Sayı 16
 

Polİn Su Kaydırakları Üretİmİ'nde Standartları Belİrlemeye Devam Edİyor

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Magic Shine/İki Tarafı Parlak Su Kaydırakları/ Kaydıraklarda Isı ve Ses Yalıtımı/ Benzersiz Tasarım& Polin İmzalı Su Kaydırakları

Polin kurulduğu 1976 yılından bu yana kompozit ürünlerin üretiminde sektörü yönlendiren öncü firmalardan biri oldu. Teknoloji, güvenlik ve kalite konularında sektörel standartları belirleyen firma olma konumunu her zaman korudu. Bu bilinç ve müşterilerine ve partnerlerine duyduğu sorumluluk Polin'i her zaman en üstün teknolojiye yatırım yapmaya yöneltti.

a. Magic Shine/ İki Tarafı Parlak Su Kaydırakları

Polin uzay mekiği üretiminde kullanılan RTM (Resin Transfer Molding) yöntemiyle iki tarafı parlak kaydırak üretimini araştıran ve uygulayan ilk kaydırak üreticisi oldu. Polin bu teknolojyi kaydıraklarda kullanarak, sektöre bir yenilik daha kazandırdı. Polin böylece bu üretim tekniğini kullanarak üretim yapan ilk ve tek Avrupalı su kaydırağı üreticisi oldu. Polin bügün üretimimin %90'ını RTM ile gerçekleştiren ve Dünya' nın en büyük RTM üretimli kaydırak komponentlerini üreten firmasıdır. Böylece, teknoloji ve kaliteyle bilinen ününü pekiştirmiştir. Polin bu teknikle üretimini yaptığını ürünlerini "Magic Shine" olarak adlandırmaktadır.

Bu yeni yöntemin avantajlarını kısaca özetleyecek olursak:

 • İçi ve dışı pürüzsüz ve parlak yüzeyli kaydıraklar
 • Daha mukavim ama hafif kaydıraklar
 • Daha homojen kalınlık dağılımı
 • Sitren emisyonu diğer 2 yönteme göre daha az olduğu için daha temiz bir çevre
 • Görsel açıdan daha üstün bir ürün
 • Dış yüzeyin parlaklığı ve pürüzsüzlüğü sebebiyle daha kolay kullanımlı/temizlenebilen/kir tutmayan kaydıraklar
 • Daha kolay ve hızlı bir montaj

b. Kaydıraklarda Isı ve Ses Yalıtımı

33 yıllık sektör tarihçesi, 1500'ün üzerinde ve 70 ayrı ülkede proje gerçekleştirmesi Polin'e benzersiz bir işletme ve teknolojik uzmanlık kazandırmıştır. Tüm bu süreçte değişmeyen tek şeyse, Polin'in müşteri ihtiyaçlarını karşılamaya verdiği önceliktir. Kapalı tesislerin hava durumundan bağımsız yılın 365 günü kullanılıyor olması bu tesislerin sayısının her geçen gün artmasına yol açmıştır. Mevcut kapalı havuzlar ya da yeni kapalı aquapark projelerinde kod, yer kısıtı, kaydırak tipi gibi sebeplerle, kaydırağın kapalı kısımda başlayıp, tesisin dışına çıkması ve yine kapalı alanda sonlanması söz konusu olmuştur. Özellikle soğuk iklimlerde, İskandinavya'da örneğin; kaydırağın dışarıda kalan kısımlarında ısı izolasyonu önemli bir konu haline gelmiştir. Polin bu konuda yaptığı ar-ge çalışmalarından sonra kaydıraklarda ısı izolasyonunu başarıyla sağlamıştır. Ayrıca kaydıraklı tesislerin birçoğunun şehrin içinde, yerleşim birimlerine yakın olması kaydıraklarda ses yalıtımı gerekliliğini doğurmuştur. Tesis içinde gürültü kontrolü açısından da kaydıraklarda ses yalıtımı önemli bir gerekliliktir. Polin, kaydıraklarda ısı izolasyonunun yanı sıra ses izolasyonu da sağlayarak teknolojiye ve yeniliğe verdiği önemi bir kez daha kanıtlamış, maksimum müşteri memnuniyeti vurgusuyla sektördeki yerini pekiştirmiştir.

c. Benzersiz Tasarım& Polin İmzalı Su Kaydırakları

Polin, kaliteli, müşteri isteklerini dikkate alan, ekonomik, yüksek kapasiteli, fonksiyonel ve güvenli çözümleri amaçlar. Sadece bu amaçlara hizmet etmek üzere çalışan Proje Tasarım ve Uygulama Departmanı zengin mimar ve mühendis kadrosu ile başarınızı daha proje safhasında garanti altına alır. Polin'de, biz her projeyi dikkatle ele alırız. İşletme müdürlerinin, yatırımcıların, ve ziyaretçilerin isteklerine önem veririz. Projenin bütçesi ve gelişim hedefleri, tasarım analizlerimiz ve planlamamızın en önemli noktalarıdır. Her arsanın yerleşimi, topografyası, iklimi, kültürü, kapasitesi ve çevresel özellikleri kendine özgüdür. Polin'in yenilik ve gelişmelerle sürekli güncellenen, zengin donanım ve yazılımlarla oluşturulmuş bilgisayar ağına sahip, tecrübeli, yetenekli, yaratıcı profesyonel mimar ve mühendislerden oluşan tasarım ekibi farklı projeler için yenilikçi ve yaratıcı çözümler sunar.Polin'in tasarım ve mühendislik hizmetleri, vaziyet planı çalışmalarını, kaydırak, taşıyıcı sistem elemanları ve kulelerin tasarımlarını, temel planının hazırlanmasını, mekanik, hidrolik sistem, ve tüm tesisteki kaydırak dışındaki ünitelerin tasarımlarını ve uygulama projelerini içerir. Polin'in genel su parkı tasarımının yanı sıra kaydırak tasarımında uzman bir ekibi de bulunur. Polin her yıl sektöre daha yeni ürünler sunmak, daha yeni teknolojilerle tanıştırmak için uzman kadrosu, son teknoloji sistemleriyle çalışmaktadır. Son olarak İtalya'da kurmuş olduğu yeni tasarım kaydıraklarından Windigo'nun İtalya'nın en iyi atraksiyonu seçilerek ödüle layık görülmesi tüm Polin ekibi'nde sevinçle karşılanmıştır.

 
 
 • Facebook
 • Twitter
 • Linked-In
 • Instagram
 • Youtube
 • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap