Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2016  >  Sayı 47
 

Polin Waterparks, Amerika'dan Ödülle Döndü

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

 

Polin Waterparks, Amerika'dan Ödülle Döndü

Polin Waterparks, Dünya Su Parkları Birliği (World Waterpark Association) tarafından verilen sektörün en prestijli ödülü “Leading Edge” ödülüne layık görüldü.

Kocaeli, Türkiye, 03/11/2016 - Su parkları sektöründe en önemli kuruluşlardan biri olan World Waterpark Association (WWA)’ın düzenlediği en büyük su parkı seminer ve fuar organizasyonunu bu yıl 12-13 Ekim 2016 tarihlerinde New Orleans, Louisana’da gerçekleştirdi. Program kapsamında, yıl boyunca yapılan çalışmalar sonucunda sektörde anlamlı başarı gösteren şirketler 12 Ekim 2016 Çarşamba günü, Ernest N. Morial Convention Center, New Orleans’ta düzenlenen ödül programında ödüllendirildi. 

Polin Waterparks, 40 yıldır sektöründe gösterdiği başarılı çalışmaları ve sektöre yön veren atılımlarıyla tüm dünyadaki rakiplerinden sıyrılarak su kaydırakları sektöründe adını altın harflerle yazdırmayı başardı. 2016 yılında su parkı sektörüne bugüne kadar kazandırdığı kapalı kalıp üretim teknolojisi, kaydıraklardaki ışık, desen ve tema uygulamaları ile sektöre yaptığı katkı sonucu endüstrinin en prestijli ödüllerinden biri olan “Leading Edge Award” a layık görüldü. Ödülü, Polin Waterparks ekibi adına Pazarlama ve Kurumsal İlişkiler Direktörü Şöhret Pakiş ile Satış ve Tasarım Direktörü Kubilay Alpdoğan, World Waterpark Association Başkanı Mark Moore’dan aldı.

Şöhret Pakiş: “Bu ödül inovasyona, en iyiyi yapma yolundaki inancımıza, çabamıza gösterilen  en büyük takdir oldu. Amerika’nın en prestijli ve en bilinen su parkı üst düzey yöneticilerinden, tasarımcılardan ve danışmanlardan oluşan 14 kişilik  Amerikalı bir ekip Türkiye’den bir firmayı, Polin Waterparks’ı  global su parkı sektörüne yaptığı katkılardan dolayı en büyük ödülleriyle ödüllendirdi. Ülkemiz adına, Polin Waterparks adına sonsuz bir gurur yaşadık. 2017 yılında ARGE merkezi olmaya hazırlandığımız bu süreçte tüm ekibimize büyük bir motivasyon oldu.”  şeklinde görüşlerini dile getirdi. Fuar esnasında Polin Waterparks'ın standını ziyaret eden Houston Ticaret Ateşesi Deniz Şenyurt: "Amerika pazarında bir Türk şirketi olarak bu kadar büyük başarılara imza atan ekiple tanışmak büyük keyifti. Su kaydırakları sektörüne kattıkları inovasyonlarla "Leading Edge Ödülü"ne layık görüldüler, kendileriyle gurur duyuyoruz." şeklinde Polin Waterparks'ın Amerika pazarındaki başarılarının altını çizdi. 

Polin Waterparks bu ödüle su parkı sektörüne yaptığı anlamlı katkılardan dolayı layık görüldü. 2006 yılından bu yana tüm üretim hattını resin transfer molding – RTM-  kapalı kalıp üretim  teknolojisi ile üreten firma, çift tarafı pürüzsüz ve parlak olan su kaydıraklarıyla bu üretim teknolojisini su kaydırakları dünyasıyla tanıştırdı. Bu gelişmenin ardından patentli olarak tüm ürünlerde kullanabilen doğal ışık efekti, özel desen efekti, temalandırma, doğal ses efekti ve yarı şeffaf/şeffaf seçeneklerini geliştirerek başarısını sürdürmeye devam etti. Kurulduğu günden bu yana kalite, inovasyon ve teknolojiyi mihenk taşı olarak belirleyen Polin Waterparks geçtiğimiz yıl Amerika fuarında Graffiti, Mosaic, Triangulated, Wood’n Slide, Reflection ve Honey Comb olarak adlandırdığı yeni ürün gamını tanıtmıştı. Bu su kaydırakları, günümüzde gittikçe önem kazanan tema ve parklarda hikaye anlatımını destekleyen, tasarımcı ve operatörlere bu anlamda büyük kolaylık sağlayan uygulamalar oldu. Polin Waterparks'ın tasarımcı ve tedarikçisi olduğu ve Cartoon Network Amazone su parkı her bir kaydırağın bir karaktere dönüştüğü eşsiz bir örnek. Polin Waterparks, bugün 100 ülkede gerçekleştirdiği 2500 su parkı projesiyle sektöründe liderlik konumunu sürdürüyor.

Polin Waterparks Üretim Teknolojileri videosunu izlemek için tıklayınız.

Polin Waterparks ekibinin ödül alma anı videosu için tıklayınız.

Yüksek çözünürlüklü fotoğraf için tıklayınız.

Basın bülteninin PDF versiyonuna ulaşmak için tıklayınız. 

 

 Polin Waterparks Hakkında

1976 yılında İstanbul'da kurulan Polin Waterparks, su parkları tasarım, üretim, mühendislik ve montajında bir dünya lideridir. 100 ülkede 2500'den fazla su parkı projesi gerçekleştiren Polin Waterparks; "Daima Yenilikçi", "Dünya Çapında Üstün Kalite" ve "Teknoloji Liderliği" vizyonuyla sektöründe birçok ilki gerçekleştirmiştir. Bugün birçok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin Waterparks imzası vardır. Dünyanın en geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Polin Waterparks'ın 2010 yılında lanse ettiği King Cobra kaydırağı 2012, 2013, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında Avrupa'nın "En İyi Su Kaydırağı" seçilmiştir. Polin Waterparks 2006 yılından bu yana kaydıraklarını uzay mekiği üretiminde kullanılan iki tarafı parlak yüzeyli ve pürüzsüz, daha mukavim ama daha hafif, görselliği mükemmel ürün elde etme gibi önemli avantajları olan RTM (Resin Transfer Molding) kapalı kalıp teknolojisiyle üretmeye başlamıştır. Bu teknoloji kaydırak üretiminde en ileri noktadır. Polin Waterparks böylece, bu üretim tekniğini kullanarak üretim yapan ilk ve tek Avrupalı su kaydırağı üreticisi olmuştur. Polin Waterparks su kaydıraklarının tüm tasarım, üretim, montaj ve servis süreçleri 2003 yılından beri ISO Uluslararası Kalite Yönetim sistemi altında; Avrupa (EN) ve Amerika (ASTM) Normlarına uygun olarak yürütülmektedir. Polin Waterparks bu kalite belgesine sahip ilk Avrupalı su kaydırağı üreticisidir. 

Polin Waterparks, 2015 yılında duyurulan Türkiye'nin İlk 500 En Büyük İhracatçı Firması listesine girerek, Sanayi Ürünleri sektöründe sektör lideri oldu. Ayrıca en çok patent sahibi 25 kobi arasında ilk 10'da ve en fazla Ar-Ge yatırımı yapan 200 şirket arasında yer alırken Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasına da 2. kez girmeyi başardı. Sadece 16 sirket 2. kez bu kategoriye girebildi. Daha fazlası için web sitemizi ziyaret edin.

İletişim: Şöhret Pakiş / Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü
Tel.: (+90 262) 656 64 67
Email: sohret.pakis@polin.com.tr
Web: http://www.polin.com.tr