Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2017  >  Sayı 49
 

Polin Waterparks Ar-Ge Merkezi Oldu

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

%100 yerli sermaye ve is gücüyle hizmet veren, su parkları tasarım, mühendislik, üretim ve montajında sektörün global lider markası, Polin Waterparks, Türkiye'nin sayılı Arastırma- Gelistirme (Ar-Ge) merkezlerinden biri olmanın gururunu yasıyor. Polin Waterparks böylece kendi sektöründe Ar-Ge merkezi olan ilk firma oldu.

İstanbul (28 Şubat 2017) - 1976 yılında kurulan ve 40. yılını geride bırakan Polin Waterparks nitelikli inovasyon çalısmalarıyla Ar-Ge Merkezi belgesine layık görüldü. 28 Aralık 2016 tarihinde resmi basvurusunu gerçeklestiren Polin Waterparks'ın dosya değerlendirmesi ve hakem atamaları 12 Ocak 2017 tarihine kadar sürdü. 19-23 Ocak 2016 tarihlerinde hakem ziyaretleri gerçeklesti. 21 Şubat 2017 tarihinde Ankara'da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda yürütülen denetlemelerin ardından, firma Ar-Ge Merkezi belgesi ile belgelendirildi. Haber, 22 Subat 2017 itibariyle Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın web sitesinde yayınlanarak duyuruldu. 2015 ve 2016 yıllarında Türkiye İhracatçılar Merkezi (TİM)'in yayınladığı listede Ar-Ge'ye en çok yatırım yapan 200 sirketten biri olmayı da basaran Polin Waterparks, bu önemli belgeyle kendi sektöründe bir ilki daha gerçeklestirmis ve Ar-Ge gücünü tescillemis oldu.

Farklı sektörlerdeki yerli markaların sahip olduğu Ar-Ge Merkezi belgesi, kurumların Türkiye ekonomisine yaptığı yatırımın önemli bir göstergesi sayılıyor. Üniversitelerle akademik tabanlı isbirliği çalısmalarına önem veren Polin Waterparks, özgün tasarım ve patent odaklılığını sürdürürken, su parklarında inoavatif uygulamalar konusunda öncü konumda bulunuyor.

Ar-Ge Merkezi belgesi ile yine ilkler hedefleniyor.
Polin Waterparks, Ar-Ge stratejisinde finansal, müsteri ve süreç perspektifleri ile besleyen; öğrenme, yaygınlastırma ve inovasyon kültürünü odağına alıyor. 2006 yılında kaydırak üretiminde son teknoloji olan ve daha önce uygulanmamıs Light-Resin Transfer Molding (L-RTM) kapalı kalıp teknolojisini de sektöre kazandıran Polin Waterparks'tı. Su parkı sektöründe tarihi değistiren bu gelismeden sonra, Polin Waterparks ısıklı, desenli, seffaf, ses entegre ve özel tasarım kaydırak uygulamalarıyla her yıl sektöre yepyeni uygulamalar kazandırdı. Polin Waterparks, sektöre kazandırdıklarıyla 2016 yılında Amerika Birlesik Devletleri'nde Dünya Su Parkları Birliği'nce ( World Waterpark Association) sektörün en prestijli ödülü olan "Leading Edge" ödülüne layık görüldü. 2010 yılında lanse ettiği ve sektörde yeni bir kilometre tası olarak gösterilen Dünya'nın ilk kendinden temalı su kaydırağı olan "King Cobra" su kaydırağı, 2012, 2013, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında üst üste "Avrupa' nın en iyi su kaydırağı", 2013 yılında ise Kompozit Sanayicileri Derneği tarafından "Eğlence Sektöründe En İnovatif Ürün" seçilmisti.
Polin Waterparks, tüm üretimini 35,000 m2'lik, adeta bir kompozit üretim akademisi olan fabrikasında Türkiye'de gerçeklestiriyor. 100 ülkede kendi markasıyla 2500'ün üzerinde su parkı projesini hayata geçirmis olan Polin Waterparks, sektöründe dünyanın en genis ürün çesitliliğine sahip markası olarak biliniyor.

Polin Waterparks, 2017 yılında da ürünlerini ve hizmetlerinin verimliliğini artırarak, müsterilerine daha fazla yenilik ve daha kaliteli hizmetler sunmayı amaçlıyor. Ar-Ge yatırımlarını gelistirerek teknoloji ve inovasyonda Türkiye'yi global arenada basarıyla temsil etmeyi ve öncü kimliğini korumayı hedefliyor.
T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı duyurusuna asağıdaki linkten ulasabilirsiniz:
http://btgm.sanayi.gov.tr/duyuru.html?duyuruId=e21cb5e7-77d1-4fb8-ae71-6113f512b575  


###

Görsel 1 (Soldan Sağa: Olgun Usta, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ar-Ge Uzmanı; Doğan Demir, Polin Waterparks, Mali İsler Direktörü; Doç.Dr. Hümeyra Mert Balaban, Öğretim Üyesi, Hitit Üniversitesi; Doç Dr. Meltem Aslıtürk, Akdeniz Üniversitesi; Ali Cansun,Polin Waterparks, Ar-Ge Direktörü; Erkan Baykut, Türkiye Kimya Derneği Baskanı; Fatih Kemal Öztürk, T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Daire Baskanı; Müge Tolunay, Polin Waterparks, İnsan Kaynakları ve Organizasyon Gelistirme Müdürü; Barıs Pakis, Polin Waterparks, Yönetim Kurulu Baskanı)

Görsel 2 (Polin Waterparks Genel Merkez)

 

Görsel 3 (Polin Waterparks Ar-Ge Ofisi)


Görsel 4 (Polin Waterparks Ekibi)


''Polin Waterparks Experience'' videomuzu izlediniz mi?


Polin Waterparks Hakkında
1976 yılında İstanbul'da kurulan Polin Waterparks, su parkları tasarım, üretim, mühendislik ve montajında bir dünya lideridir. 100 ülkede 2500'den fazla su parkı projesi gerçeklestiren Polin Waterparks; "Daima Yenilikçi", "Dünya Çapında Üstün Kalite" ve "Teknoloji Liderliği" vizyonuyla sektöründe birçok ilki gerçeklestirmistir. Bugün birçok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin Waterparks imzası vardır.

İletisim: Sohret Pakis / Pazarlama ve Kurumsal İletisim Direktörü
Tel.: (+90 262) 656 64 67
Email: sohret.pakis@polin.com.tr
Web: www.polin.com.tr


 
 
  • Facebook
  • Twitter
  • Linked-In
  • Instagram
  • Youtube
  • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap