Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2016  >  Sayı 48
 

Polin Waterparks Turquality Şampiyonu!

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Basın Bülteni

25/11/2016

 

Polin Waterparks Turquality Şampiyonu!

Polin Waterparks, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Dünya Gazetesi işbirliği ile gerçekleştirilen “İhracatın Gizli Şampiyonları”nın ödüllendirildiği “İhracat Zirvesi”nde  Turquality Şampiyonu kategorisinde ödüle layık görüldü.

Kocaeli, Türkiye, 25/11/2016 Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM), endüstride 2023 hedeflerine yön vermek amacıyla düzenlediği “İhracat Zirvesi”, 15-16 Kasım tarihlerinde sanayicilerin katılımıyla İstanbul Grand Tarabya Otel’de gerçekleşti. 400’ün üzerinde firmanın başvurduğu DÜNYA gazetesi ve TİM’in işbirliğinden düzenlenen İhracatın Gizli Şampiyonları yarışmasında kazananları yetkin bir juri belirledi.

Zirvede TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ve Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin açılış konuşmalarının ardından ihracatta başarı gösteren şirketler “İhracatın Gizli Şampiyonları” programı kapsamında ödüllendirildi.

40 yıldır sektöründe gösterdiği başarılı çalışmaları, sektöre yön veren yenilikleri, tüm dünyadaki rakiplerinden sıyrılarak 100 ülkede kendi markasıyla gerçekleştirdiği 2500’den fazla su parkı projesi ile, su kaydırakları tasarım, mühendislik, üretim ve montajında globalde sektör lideri konumunda olan Polin Waterparks, “İhracatın Gizli Şampiyonları” kapsamında “Turquality Kategorisi”nde ödüle layık görülerek ödüllerine bir yenisini ekledi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Maliye Bakanı Naci Ağbal, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, TİM Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki ve DÜNYA Süper Veb Ofset A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Didem Demirkent tarafından takdim edilen ödülü Polin Waterparks Teknik Birimler Direktörü Özkan Sur, kendini su parkı sektörüne adamış tüm Polin Waterparks çalışanları adına kabul etti.

Polin Waterparks, daima yenilikçi, dünya çapında üstün kalite ve teknoloji liderliği vizyonuyla 40 yıllık tarihine birçok başarıyı sığdırmış, onlarca ülkenin en büyük ve ödüllü su parklarına imza atmış, sektördeki en geniş ürün gamına sahip olan, diğer tüm rakiplerinden ayrılarak farkını ortaya koymuş ve bugün uluslararası arenada tanınan bir Türk markası olmuştur. Polin Waterparks 2015 yılında duyurulan Türkiye'nin İlk 500 En Büyük İhracatçı Firması listesine girerek, Sanayi Ürünleri sektöründe sektör lideri oldu. Ayrıca en çok patent sahibi 25 şirket arasında ilk 10'da ve en fazla Ar-Ge yatırımı yapan 200 şirket arasında yer almakta.  Polin Waterparks,  Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasına da 2. kez girmeyi başardı. Polin Waterparks 2 kez üst üste bu listede olan 16 şirketten biri oldu. Polin Waterparks, Türkiye’nin rekabet avantajını elinde bulundurduğu ve markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarına sahip firmaların, üretimden pazarlamaya, satıştan satış sonrası hizmetlerine kadar tüm süreçlerini kapsayacak şekilde yönetsel bilgi birikimi, kurumsallaşma ve gelişimlerini sağlayarak uluslararası pazarlarda kendi markalarıyla global bir oyuncu olabilmeleri ve söz konusu markalar aracılığıyla Türk Malı imajının oluşturulması ve yerleştirilmesi amacıyla oluşturulan devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan Turquality’nin 2015 yılında bir parçası olmuş ve yurtdışındaki çalışmalarında bir Türk şirketi olarak konumlandırmasını arttırmıştır.

 

 

TİM TV, Özkan Sur röportajını izlemek için tıklayınız.

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için tıklayınız.

Basın bülteninin PDF versiyonuna ulaşmak için tıklayınız.  

 

Polin Waterparks Hakkında 

1976 yılında İstanbul'da kurulan Polin Waterparks, su parkları tasarım, üretim, mühendislik ve montajında bir dünya lideridir. 100 ülkede 2500'den fazla su parkı projesi gerçekleştiren Polin Waterparks; "Daima Yenilikçi", "Dünya Çapında Üstün Kalite" ve "Teknoloji Liderliği" vizyonuyla sektöründe birçok ilki gerçekleştirmiştir. Bugün birçok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin Waterparks imzası vardır. Dünyanın en geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Polin Waterparks'ın 2010 yılında lanse ettiği King Cobra kaydırağı 2012, 2013, 2014, 2015 ve 2016 yıllarında Avrupa'nın "En İyi Su Kaydırağı" seçilmiştir. Polin Waterparks 2006 yılından bu yana kaydıraklarını uzay mekiği üretiminde kullanılan iki tarafı parlak yüzeyli ve pürüzsüz, daha mukavim ama daha hafif, görselliği mükemmel ürün elde etme gibi önemli avantajları olan RTM (Resin Transfer Molding) kapalı kalıp teknolojisiyle üretmeye başlamıştır. Bu teknoloji kaydırak üretiminde en ileri noktadır. Polin Waterparks böylece, bu üretim tekniğini kullanarak üretim yapan ilk ve tek Avrupalı su kaydırağı üreticisi olmuştur. Polin Waterparks su kaydıraklarının tüm tasarım, üretim, montaj ve servis süreçleri 2003 yılından beri ISO Uluslararası Kalite Yönetim sistemi altında; Avrupa (EN) ve Amerika (ASTM) Normlarına uygun olarak yürütülmektedir. Polin Waterparks bu kalite belgesine sahip ilk Avrupalı su kaydırağı üreticisidir. 

Polin Waterparks, 2015 yılında duyurulan Türkiye'nin İlk 500 En Büyük İhracatçı Firması listesine girerek, Sanayi Ürünleri sektöründe sektör lideri oldu. Ayrıca en çok patent sahibi 25 kobi arasında ilk 10'da ve en fazla Ar-Ge yatırımı yapan 200 şirket arasında yer alırken Türkiye'nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasına da 2. kez girmeyi başardı. Sadece 16 sirket 2. kez bu kategoriye girebildi. Daha fazlası için web sitemizi ziyaret edin.

İletişim: Şöhret Pakiş / Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü
Tel.: (+90 262) 656 64 67
Email: sohret.pakis@polin.com.tr
Web: http://www.polin.com.tr

 
 
  • Facebook
  • Twitter
  • Linked-In
  • Instagram
  • Youtube
  • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap