Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2017  >  Sayı 50
 

Polin Waterparks'a European Star Awards'dan 7 ödül

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Polin Waterparks, "King Cobra","Space Race","Super Combo" "Surf Safari" su kaydıraklarıyla "En İyi Su Kaydırağı", "İzmir Aqua Fantasy", "Hırvatistan Istralandia", "Antalya Rixos The Land of Legends Tema Parkı" nda bulunan su kaydırakları ile "En İyi Su Parkı" ödülleriyle Berlin'den döndü.  

Alman Kirmes & Park Revue dergisi tarafından, Avrupa tema park endüstrisindeki girisimci ruhu ve inovasyonu desteklemek için 2011 yılından beri "Eğlence Parkı ve Atraksiyonları" alanında en dikkat çeken ürünlerin ödüllendirildiği "Avrupa'nın En İyileri" ödül töreni (European Star Awards), bu yıl Berlin'de EAS (Euro Attractions Show) ile es zamanlı olarak düzenlendi. 13 farklı kategoride Avrupa'da eğlence sektöründe essiz ve standardın dısında tasarımlarıyla alanındaki birçok ürünü geride bırakmıs tasarımları onurlandırmak adına bağımsız ve alanında uzman jürilerin değerlendirmesi sonucunda verilen ödüller 25 Eylül 2017'de Berlin Columbia Theatre'da  düzenlenen gecede sahiplerini buldu. 

Daha önce de birçok uluslararası ödüle sahip olan Polin Waterparks imzalı King Cobra Su Kaydırağı bu yıl da ödüle layık görüldü ve altıncı kez listede "En İyi Su Kaydırağı" olarak yerini aldı. Bunun yanında dördüncü  sırada Polin Waterparks'ın en yeni ürünlerinden biri olan ve ilk kez Çesme Oasis Aquapark'ta kurulumu gerçeklestirilen Space Race Su Kaydırağı yer aldı, İzmir Aquafantasy Waterpark'ta bulunan Super Combo Su Kaydırağı da dördüncü kez "En İyi Su Kaydırakları" ödülüne layık görülerek listede sekizinci sırayı aldı. Rixos Premium Tekirova içerisinde yer alan  Surf Safari Su Kaydırağı da listede onuncu sıraya yerlesmis oldu. Böylece Polin Waterparks, en iyi 10 su kaydırağının ödüllendirildiği gecede dört imza kaydırağı ile listeye girdi.

Su kaydırakları ile birlikte değerlendirilen parklar arasında da Polin Waterparks imzalı kaydıraklara sahip İzmir'de bulunan Aqua Fantasy Aquapark, Hırvatistan'da bulunan Istralandia Waterpark  ve Antalya'da bulunan Rixos The Land of Legends Tema Parkı, "En İyi Su Parkı" ödüllerinin sahibi oldu. Teknoloji, inovasyon ve kaliteden ödün vermeden sektöründeki öncülüğünü sürdüren ve Avrasya'nın en büyük su kaydırakları üreticisi olan Polin Waterparks'ın basarılı çalısmalarının Türkiye'den partnerleriyle de  bu sekilde takdir görmesi büyük mutluluk yarattı. 

Dünyanın önde gelen zincir su parklarında bulunan King Cobra Su Kaydırağı, sektörde en güçlü görsel etkiye sahip su kaydırağı olmasının yanı sıra kendine has tasarım konfigürasyonu, ürünün özel formu/teması, özel boyama tekniği ve kayma parkuruyla dikkat çekiyor. Birçok kayma özelliğini bir arada bulundurması sayesinde endüstrinin en yoğun kayma deneyimini sunarken hem görsel etki hem de izlenme değeri açısından sektördeki diğer kaydıraklardan ayrılıyor.  

İzmir Aqua Fantasy'de bulunan Super Combo ise farklı kayma deneyimlerini tek bir kaydırakta birlestirerek yarıs, heyecan ve eğlenceyi bir arada bulundurmasıyla diğer kaydıraklara göre benzersiz bir deneyim sunuyor. Aynı deneyimi sunan alternatifi olmaması sebebiyle sektördeki en iyiler arasında yıllardır yerini koruyor.

2015 Kasım ayında lansmanı yapılan Space Race Su Kaydırağı ise dünyanın ilk ve tek kase aile yarıskaydırağı olarak sektöre yeni bir boyut getirdi. 2016 yılında Çesme Oasis Aquapark'ta kurulumu tamamlanan ve ziyaretçilerin beğenisine sunulan Space Race Su Kaydırağı, yüksek kapasiteli bir aile kaydırağı olması, sektörde hiçbir üründe bulunmayan seyir terası ile ziyaretçilerinden tam not aldı. Kurulumunun ardından sektörün en önemli ödüllerinden biri olan IAAPA Brass Ring Ödülleri'nde "En İyi Yeni Ürün" ödülüne layık görüldü. 

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflara ulasmak için tıklayınız. 

###

Görsel 1 (King Cobra, Aqualand Frejus, Fransa)

 

Görsel 2 (Super Combo, Aquafantasy, Izmir, Türkiye)

Görsel 3 (Space Race, Oasis, Çesme, Izmir, Turkiye)

Görsel 4 (Surf Safari, Rixos Premium Tekirova, Antalya, Türkiye)

Görsel 5 (The Land of Legends, Antalya, Türkiye)

Görsel 6 (Istralandia, Istria, Hırvatistan)

Görsel 7 (Ödül Töreni)

 

Polin Waterparks Hakkında  

1976 yılında İstanbul'da kurulan Polin Waterparks, su parkları tasarım, üretim, mühendislik ve montajında bir dünya lideridir. 103 ülkede 3000 su parkı projesi gerçeklestiren Polin Waterparks; "Daima Yenilikçi", "Dünya Çapında Üstün Kalite" ve "Teknoloji Liderliği" vizyonuyla sektöründe birçok ilki gerçeklestirmistir. Bugün birçok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin Waterparks imzası vardır. 

İletisim: Sohret Pakis / Pazarlama ve Kurumsal İletisim Direktörü 

Tel.: (+90 262) 656 64 67 

Email: sohret.pakis@polin.com.tr

Web:www.polin.com.tr

Daha fazlasi icin tiklayiniz.