Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2007  >  Sayı 2
 

Polİn'den Bİr Yenİlİk Daha... Türkİye'nİn En Büyük Fİberglass Havuzları Polİn Tarafından Üretİldİ.

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Türkiye'nin ilk su kaydırağının, ilk su parkının altında imzası olan Polin, Adam & Eve Oteli için gerçekleştirdiği projelerle havuz sektöründe daha birçok ilke de imza atmış oldu.

Bu proje için Türkiye'nin en büyük fiberglas havuzları Polin tarafından üretildi. Polin bu proje için farklı yöntemler kullanarak 6000 metrekarelik fiberglas havuz kaplaması gerçekleştirdi. Havuzların 50 metrekarenin altında olanları modüler üretilip, Adam & Eve'de direkt monte edildi. Daha büyük olanları ki bunlar arasında 1000 metrekarenin üzerinde olan havuzlar da var, betonarme yüzeyler kaplanarak tamamlandı. Böylece Polin Türkiye'nin en büyük fiberglas kaplama havuzlarını Adam & Eve projesiyle gerçekleştirmiş oldu. Adam & Eve Oteli'nin su parkını da tasarlayıp, üreten Polin, bu önemli havuz projesiyle fiberglastaki ustalığını bir adım ileriye götürdü. Bu projede yer alan çiçeklikler yine Polin tarafından uzay mekiği üretiminde de kullanılan RTM teknolojisiyle üretildi.

Polin'in bu projeyle getirdiği yeniliklerden biri de vinilester uygulaması. Gerek betonarme gerek modüler olsun, fiberglas havuzlar için artık tüm Dünya'da sıfır su absorbsiyonu sebebiyle vazgeçilmez olan vinilester uygulaması, Adam&Eve havuzlarında uygulandı.

Polin'in Günsu ile ortak olarak 2007'nin Nisan ayında açılışını yapacağı Antalya'daki yeni fabrikası Dünya'nın en büyük fiberglas havuz üretimi yapan fabrikası olacak. Su kaydıraklarındaki başarısını fiberglas havuz üretimiyle de sürdüreceğe benzeyen Polin bugünlerde yeni fabrikanın kuruluşuyla ilgili çalışmalarını tamamlamak üzere.

 
 
  • Facebook
  • Twitter
  • Linked-In
  • Instagram
  • Youtube
  • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap