Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2010  >  Sayı 20
 

Polİn'den Yepyenİ Bİr Kaydırak: 'Kİng Cobra'

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

35 yıldır 75 ülkede tamamladığı 1500 su parkı projesiyle su kaydırakları/su parkları tasarım, üretim ve montajı'nda bir Dünya lideri olan Polin Su Parkları ve Havuz Sistemleri A.Ş. patent bekleyen yeni ürünü "KING COBRA" yı sunmaktan mutluluk duyar. "KING COBRA" su kaydırağı, sektörde en güçlü görsel etkiye sahip kaydırak olmasının yanısıra, kendine has tasarım konfigürasyonu, ürünün kendi malzemesiyle sahip olduğu özel formu/teması, kompozit sektöründe ancak yılların birikimi ve özeniyle ortaya çıkabilecek özel boyama tekniği ve benzersiz kayma parkuruyla, dikkat çekiyor. "KING COBRA"endüstrinin en "yoğun" kayma deneyimini sunarken, hem görsel etki hem seyirci/izlenme değeri açısından sektördeki diğer kaydıraklardan ayrılıyor. Sadece kaydıraktan kayanlara değil, seyredenlere de apayrı bir heyacan yaratmak üzere tasarlanan bu kaydırak, su parklarının görselliğine yeni bir boyut getiriyor.

"KING COBRA" nın en temel özelliği özel konfigürasyonu sayesinde 2 ayrı ama yan yana kaydırakta 2'şer kişilik botlarla başlayan kayma parkurunda kayanları virajlarla, dönüşlerle, açık ve kapalı bölümleriyle tam anlamıyla dairesel bir yarışa sokması. Bugüne dek botsuz virajlı kaydıraklar sektörün aşina olduğu kaydıraklardı. Oysa Polin, "KING COBRA" ile sektöre botlu, virajlı ve aynı zamanda yarış yapma olanağını sunan "KING COBRA" yı sundu."

"KING COBRA" deneyimi özel tasarlanmış kobra temalı 2'şer kişilik 2 botun yan yana 2 kaydırakta aynı anda kaymaya başlamasıyla start alıyor. Bu çift kişlik botlarla eğlenceli bir yarış parkurunda buluyor kendini kaydırağı deneyenler. Kıvrıla kıvrıla, zaman zaman açık, zaman zaman karanlık, zaman zaman ışık efektli kısımlardan geçerken hızlanıyorlar, virajlar geçiyorlar, dairesel hareketler yapıyorlar ve hep yarışarak bu virajlı parkurun sonunda karanlık kısma tekrar giriyorlar. Ve hiç beklenmedik bir anda, hala yolculuk devam ediyor diye düşünürken, aniden virajlı parkurun sonuna ulaşılıyor. O saniyelik ama heyacanın doruğa ulaştığı anda önlerinde görebildikleri sadece büyük bir boşluk. Uçurumun sonuna gelindiği hissi. Ve 50 derecelik bir açıyla 8 metre aşağı düşüyorlar. Hızları 51 km/saat'e ulaşıyor. Şimdi 2 çift kişilik bot aynı kayma yüzeyine sahip dev bir vadiye hızla düşüyorlar. Artık sadece düşmenin heyecanı yok. Çarpışma heyecanı da ekleniyor. Uzmanca planlanmış tasarım ve boyama tekniği kaydırağı deneyenlere sanki aynı vadiye düşüyormuş ve az sonra çarpışacaklarmış illüzyonunu yaratıyor. Oysa bu büyük vadi şeklindeki bölüm ortada güvenli bir yükseltiyle her 2 bota da kendi sahasında güvenle kalmayı sağlıyor. Sektörde çift kişilik botlarla virajlı bir kayma parkuru yepyeni bir deneyim olduğu gibi, 2 botun aynı anda aynı kayma yüzeyine düşmesi de bir yenilik. Daha önce Dünya da hiç bir kaydırak üreticisinin tasarlamadığı, mühendisliğini çözemediği bir yenilik. Heyecan burada bitmiyor. Şimdi 2 bot hızla yukarı, Kobra'nın ağzına doğru ilerliyorlar. Üstelik özel sensörlerle sağlanan Kobra' nın ağız bölümünden verilen sis, su ve ses efektleri; onlara adrenalin dolu yepyeni bir heyecan vaadediyor. Bu muhteşem şovu aşağıdan heyecanla izleyenler de kayanların Kobra' nın ağzında kaybolacağını düşünürken, botlar yerçekimi etkisiyle geriye düşüyorlar, ileri-geri bir kaç salınımdan sonra botlar vadinin alt kısmında duruyor, kayma parkuru tamamlanıyor.

 

Ürün Özellikleri

 • Tamamen karanlık bir kayma parkuru için komple kapalı tünel versiyon
 • Kaydırağın kapalı/ tüp bölümlerine "Doğal Işık Efekti" Uygulaması
 • Giriş Opsiyonu olarak Kule ya da Konveyör seçeneği
 • Benzersiz fiberglas temalandırma ve boyama
 • Güçlü görsel etki
 • Güçlü seyirci çekimi
 • Ses, ışık, sis efektleri
 • Kobra teması dışında farklı temalandırmalara uygun. (Uzay üssü gibi)
 • Çıkış kısmı başka kaydıraklarla da kombine edilmeye uygun
 • Yüksek kapasiteli
 • Gerçek bir yarış kaydırağı
 • Her 2 kaydırak hem tek hem çift kişilik botlarla kaymaya uygun. Eğlenceyi Paylaş ya da Tek Başına yaşa!

Ürün Teknik Spesifikasyonu

Yükseklik 17 m
Derinlik 500 / 750 / 1500mm
Genişlik 2x1500 mm / 4200-15700 mm
Eğim 10/40 %
Kapasite 480 kişi/saat
Botlar Tek/Çift Kişilik
Her bir Kaydırağın Uzunluğu 76,74 m
Düşme Açısı 50 Derece
Hız 51 km/saatte
Çıkış Kuru Çıkış
Çıkış Kombinasyonu 1 Black Hole
Çıkış Kombinasyonu 2 Rafting Slide
Doğal Işık Efekti Uygulanabilirliği Evet
Su Debisi 1340 m3/h
Gerekli Alan 50x20 m
Adrenalin Endeksi 5/5

 

Daha detaylı bilgi için bize info@polin.com.tr e-mail adresinden ve/veya 0262 656 64 67-75 no'lu telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.