Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2012  >  Sayı 29
 

Polİn'İn KİNG COBRA Su Kaydırağı Amerİka'da

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

36 yıldır 82 ülkede tamamladığı 2000 su parkı projesiyle su kaydırakları/su parkları tasarım, üretim ve montajı'nda bir Dünya lideri olan Polin, 2010 yılında lanse ettiği ve sektörde heyecanla karsılanan patentli "KING COBRA" su kaydırağını Amerika Birleşik Devletleri'nin New Jersey eyaletinde yer alan Six Flags Hurricane Harbor Su Parkın'nda Haziran 2012 yılında tamamlayacağını duyurmaktan mutluluk duyar. Six Flags Entertainment Corporation'ın Amerika, Kanada ve Meksika'sa sahip olduğu 19 parktan biri olan Six Flags Hurricane Harbor, lokasyonu ve parkın büyüklüğü açısından Six Flags'ler arasınbda önemli bir yere sahiptir.

Polin tarafından tasarlanan, üretilen "KING COBRA" su kaydırağı, sektörde en güçlü görsel etkiye sahip kaydırak olmasının yanı sıra, kendine has tasarım konfigürasyonu, ürünün kendi malzemesiyle sahip olduğu özel formu/teması, kompozit sektöründe ancak yılların birikimi ve özeniyle ortaya çıkabilecek özel boyama tekniği ve benzersiz kayma parkuruyla, dikkat çekiyor. Sadece kaydıraktan kayanlara değil, seyredenlere de apayrı bir heyecan yaratmak üzere tasarlanan bu kaydırak, su parklarının görselliğine yeni bir boyut getiriyor. "KING COBRA" 2'şer kişilik 2 botun yan yana 2 kaydırakta aynı anda kaymaya başlamasıyla start alıyor. Kıvrıla kıvrıla, zaman zaman açık, zaman zaman karanlık, zaman zaman ısık efektli kısımlardan geçerken hızlanıyorlar, virajlar geçiyorlar, dairesel hareketler yapıyorlar ve hep yarışarak bu virajlı parkurun sonunda karanlık kısma tekrar giriyorlar. Ve hiç beklenmedik bir anda, hala yolculuk devam ediyor diye düşünürken, aniden virajlı parkurun sonuna ulaşılıyor. O saniyelik ama heyecanın doruğa ulaştığı anda önlerinde görebildikleri sadece büyük bir boşluk. Uçurumun sonuna gelindiği hissi. Ve 50 derecelik bir açıyla 8 metre aşağı düsüyorlar. Hızları 51 km/saat'e ulasıyor.

Polin' den Barış Pakiş Six Flags Aquapark'taki King Cobra'yı şöyle anlattı: "Six Flags NJ'de yer alacak King Cobra kaydırağında sis, ses ve aydınlatma gibi özel efektlerle, tüm detaylarına kadar özel tasarlanmış temalı bir kule bulunmaktadır. King Cobra bu özellikleriyle bekeldiğimizden daha büyük bir başarı yakalayacak."

Six Flags Great Adventure Park Genel Müdürü John Fitzgerald ise görüşlerini şu şekilde paylaştı: "Bu dönüm noktası projede Polin ile çalışmaktan dolayı çok heyecanlıyız ve King Cobra'nın benzersiz tasarımı, mühendisliği ve kayış biçimi ile parkımızdaki en popüler, en eğlenceli atraksiyonlardan biri olacağına eminiz"

Six Flags Great Adventure Amerika kıtası’nda King Cobra Kaydırağına sahip ilk Aquapark!

Polin'in Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Şöhret Pakiş düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: "King Kobra'nın Amerika'da bir ilk olmasından dolayı çok heyacanlıyız. Lansmanından bu yana, King Cobra Amerika'da büyük bir ilgiyle bekleniyordu ve bu kaydırağa ilk kimin sahip olacağı merak konusuydu. Biz bu parkın Six Flags Great Adventure olmasından dolayı çok memnunuz ve bununla gurur duyuyoruz."

Six Flags Great Adventure, Wild Safari ve Hurricane Harbor Amerika'nın en büyük temalı parklarındandır. Park 1974 yılında açılmıştır. ABDnin en büyük şehirlerinden New York ve Philadelphia arasında yer alan park, Dünya'nın en yüksek roller coasterına ve 6 kıtadan 1200 hayvanın bulunduğu Dünyanın en büyük açık safari alanına sahiptir.

Hurricana Harbor Aquapark 45 hektar üzerine kurulmuştur. Parkta 20'den fazla hızlı ekstrem kaydırak, aile kaydırakları, interaktif çocuk oyun alanları, bir milyon galonluk dalga havuzu, yarım mil uzunluğunda bir tembel nehir bulunmaktadır. King Cobra bu yaz Six Flags Hurricane Harbour Aquapark’ta açılacaktır. Daha fazla bilgi için lütfen web sitesini ziyaret edin.

www.sixflags.com/greatadventure

www.sixflags.com

Videoyu izlemek için tıklayınız:

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için tıklayınız:

(King Cobra at Maxx Royal, Antalya, Turkey)

(King Cobra at Maxx Royal, Antalya, Turkey)

(King Cobra at Maxx Royal, Antalya, Turkey)

Polin Hakkında

1976 yılında İstanbul'da kurulan Polin,su kaydırakları ve çocuk ve havuz animasyonlarının tasarım, üretim ve montajında bir Dünya lideri'dir.

Polin su kaydıraklarının, tüm tasarım, üretim, montaj ve servis süreçleri 2003 yılından beri ISO 9001:2008 Uluslararası Kalite Yönetim sistemi altında; Avrupa Normlarına uygun olarak yürütülmektedir. Polin bu kalite belgesine sahip ilk Avrupa' lı su kaydırağı üreticisidir.

Polin 2006 yılından bu yana kaydıraklarını uzay mekiği üretiminde kullanılan iki tarafı parlak yüzeyli ve pürüzsüz, daha mukavim ama daha hafif, görselliği mükemmel ürün elde etme gibi önemli avantajları olan RTM (Resin Transfer Molding) yöntemiyle üretmeye baslamıstır. RTM bir kapalı kalıp üretim yöntemidir ve kaydırak üretiminde en ileri noktadır. Polin böylece, bu üretim tekniğini kullanarak üretim yapan ilk ve tek Avrupa' lı su kaydırağı üreticisi olmustur.

36 yıllık sektör tarihçesi ve 82 ayrı ülkede 2000 proje gerçeklestirmesi Polin'e benzersiz bir isletme ve teknolojik uzmanlık kazandırmıstır. Tüm bu süreçte değismeyen tek seyse, Polin'in müsteri ihtiyaçlarını karsılamaya verdiği öncelik olmustur. Polin, sunduğu hizmetlerin etkin ve kesintisiz olarak sürekliliğini garanti altına almayı müsterilerine karsı önemli bir sorumluluk olarak kabul eder.

Tüm bunları bir araya geldiğinde A dan Z ye kadar tüm ihtiyaçlara tek elden ve entegre edilmis çözümler sunarak basarınızı ilk proje asamasından itibaren garanti altına alır. Daha fazla bilgi için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

İletişim: Söhret Pakis / Pazarlama Müdürü
Tel: +90 262 656 64 67
E-mail: sohret.pakis@polin.com.tr
Web: www.polin.com.tr

 
 
  • Facebook
  • Twitter
  • Linked-In
  • Instagram
  • Youtube
  • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap