Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2018  >  Sayı 51
 

Rusya'nın En Büyük Su Parkı LetoLeto Waterpark, Tyumen'de Açıldı!

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

LetoLeto Water Park, Rusya'nın en önemli cazibe merkezi olmaya aday. 

Moskova'nın doğusunda yer alan Rusya'nın en büyük sehri Tyumen, sehrin sosyo-ekonomik açıdan gelisimine ve turizmine katkı sağlayacak önemli bir yatırımına imza attı. Sibintel Holding tarafından yapılan yatırım ve 3 yıllık büyük bir calısmanın sonucu ile birlikte Tyumen, sehrin ve bölgenin lokomotifi olacak bir eğlence merkezine sahip oldu.

2018 yılının en önemli projelerinden biri olan LetoLeto Water Park, 7 Haziran 2018 tarihinde Tyumen Valisi Alexander Moore, Sibintel Holding Yönetim Kurulu Baskanı Vladimir Shevchik ve proje ile yakından ilgilenen protokol ekibinin katılım gösterdiği özel bir açılıs töreni ile ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Parkın resmi açılısı öncesinde protokol ekibi ve davetliler, parkın tüm alanlarını gezerek değerlendirmelerde bulundu.

Su parkı, misafirlerinin unutulmaz bir gün geçirmeleri için her detayı özenle seçilerek her mevsim tropikal bir bölgede tatilde gibi hissetmelerini sağlamak amacıyla tasarlandı. 8 ekstrem su kaydırağını da içeren 70'ten fazla sulu atraksiyon ile birlikte LetoLeto Water Park, büyük-küçük herkesin beklentilerini karsılayabilecek olanaklara sahip. 11.000m2'lik alana kurulan ve günlük 2500 kisiyi ağırlama kapasitesine sahip parkta toplam uzunluğu 1 km olan özel tasarım hızlı, dönüslü su kaydırakları, saatte 3 km/saat akıs hızına sahip 570m3 genisliğinde tembel nehri, 4 farklı moda programlanabilen 750m2 genisliğindeki devasa dalga havuzu ve toplam 1300m2 alana yayılan Rusya'nın en büyük çocuk oyun alanlarından biri yer alıyor. Güncel ihtiyaçları karsılamak için tüm donanıma sahip, modern tasarımlı, Tura Nehri'nin panoramik manzarasını sunan ve Rusya'nın en konforlu otellerinden biri olan 4 yıldızlı otel de misafirlere sunulan imkanlardan bir diğeri. Aynı zamanda parkın engelliler için özel tasarlanmıs olması ve tüm imkanlardan faydalanabilmeleri parkın diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği. 

Tesisin en çok dikkat çeken bölümü olan su parkındaki tüm su kaydırakları, su parkları tasarım, mühendislik, üretim ve montajında dünya lideri olan Polin Waterparks imzası tasıyor. Polin Waterparks, LetoLeto Water Park için özel bir tasarım ve projelendirme sürecinden geçerek kapalı su parkları konusunda uzmanlığını bir kez daha kanıtlamıs oldu.

Sibintel Holding Yönetim Kurulu Baskanı, Vladimir Shevchik "Üç yıl önce hayalini kurduğumuz bu projenin gerçeklesmesi sürecinde oldukça yaratıcı ve profesyonel bir ekiple çalısma ve projeyi gelistirme imkanı bulduk." seklinde Polin Waterparks ile yürüttükleri çalısmadan dolayı memnuniyetini belirtti. 

Alexander Moore ise "LetoLeto Water Park'ın aileler için vazgeçilmez bir eğlence merkezi olduğundan ve süreç içinde bölgesel bir merkezden ziyade turistik bir merkez olacağına eminim. Tyumen yönetimi, gelisimimizi sürdürmek için ziyaretçilerine her zaman en iyi imkanları sunar. Su parkını da bu stratejinin en önemli kanıtlarından biri olarak görüyoruz." diyerek tesisin Tyumen ve Rusya için önemini dile getirdi.

Polin Rus Genel Müdürü Selim Doğuoğlu, "Polin Waterparks olarak gerçeklestirdiğimiz her projeyi, ziyaretçilerin tekrar tekrar gelmek isteyecekleri ve unutamayacakları bir deneyim yasatmak üzerine tasarlıyoruz. LetoLeto Waterpark gibi partnerlerimizin bu noktada beklentilerini karsılamak bizim için büyük bir motivasyon kaynağı. Projemize ziyaretçilerin gösterdiği ilgiden dolayı çok mutluyuz" seklinde çalısmanın sonucunu belirtti. 

Rusya'nın en önemli yatırımlarından biri olan LetoLeto Water Park, adrenalin severler için Polin Waterparks'ın imza su kaydıraklarından MagicHole, Windigo+Multisurf, Blackhole+Turbolance, Looping Rocket, Wide Slide, Aquatube+Bodyslide, Spheres, Space Boat, Kamikaze+Freefall kaydıraklarına sahip. Büyük-küçük herkesin bir eğlence bulabileceği parkta Mini Fil Fıskiye, Yunus Fıskiye, Mantar, Jump Slide, Yılan Kaydırak, Bebek Ahtapot Kaydırak, Mini Korsan Gemisi, Kurbağa Kaydırak, Kaplumbağa Kaydırak ve çocuk oyun gruplarından Aquatower B03 Type ile bölgenin en büyük çocuk oyun alanlarından biri bulunuyor. Büyük ses getiren ve tüm eğlencenin kaynağı olan su parkının tamamlanması ile Polin Waterparks, basarılı bir projeyi daha tamamlamıs oldu. Gelecek süreçte parkın daha da genisletilmesi ve yeni atraksiyonlar eklenmesi bekleniyor. 

Yüksek Çözünürlüklü Fotoğraflar için Tıklayınız.

###

Görsel 1 


Görsel 2 


Görsel 3 


Görsel 4 


Görsel 5 


Görsel 6 


Görsel 7 


Polin Waterparks Hakkında
  

1976 yılında İstanbul'da kurulan Polin Waterparks, su parkları tasarım, üretim, mühendislik ve montajında bir dünya lideridir. 103 ülkede 3000 su parkı projesi gerçeklestiren Polin Waterparks; "Daima Yenilikçi", "Dünya Çapında Üstün Kalite" ve "Teknoloji Liderliği" vizyonuyla sektöründe birçok ilki gerçeklestirmistir. Bugün birçok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin Waterparks imzası vardır. 

Daha fazlası icin tıklayınız.

Polin Waterparks İletisim: Sohret Pakis / Pazarlama ve Kurumsal İletisim Direktörü 

Tel.: (+90 262) 656 64 67 

Email: sohret.pakis@polin.com.tr

Web: www.polin.com.tr

 
 
  • Facebook
  • Twitter
  • Linked-In
  • Instagram
  • Youtube
  • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap