Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2007  >  Sayı 5
 

Ukrayna'nın En Büyük Aquaparkı, 'Cape of Good Hope', Berdyansk, Ukrayna

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Ukrayna'nın En Büyük Aquapark'ı olma ünvanına sahip, Berdyansk şehrinde 50.000m2'lik bir alana kurulu olan ve sahip olduğu tüm kaydırakları Polin'den alan "Cape of Good Hope Aquapark" - Türkçe karşılığıyla "Ümit Burnu Aquapark" – 2008 yaz sezonunda tekrar Polin ürünleriyle genişliyor, daha da büyüyor ve çok daha eğlenceli bir hale geliyor!

Ümit Burnu Aquapark iki sezon önce, 2006 yaz sezonunda açılmıştır. Aquapark, Polin'den yetişkinler için 12 adet su kaydırağı, çocuklar içinse 13 adet su kaydırağı & çocuk animasyon ürünleri satın alarak kapılarını açmıştır. 2006 yılındaki ilk sezonunda Aquapark ziyaretçi rekorları kırmıştır ki bazı günler ziyaretçi sayısı günde 3000 ziyaretçiye kadar ulaşmıştır. 2006 yaz sezonunda Aquapark'ın gösterdiği başarı nedeniyle Aquapark Yönetimi 2007 yılının başında tekrar yeni Polin kaydıraklarıyla genişleme kararı almıştır. 2007 yaz sezonunda günde 3.500 ziyaretçi sayısına ulaşan daha yüksek ziyaretçi rekorlarıyla birlikte, Berdyansk'ta geçen çok başarılı bir yaz sezonunun daha ardından yeni kaydıraklar kısa bir süre sonra monte edilecek ve 2008 yaz sezonunun başında ziyaretçilerin kullanımına açılacaktır.

Kayanlara maksimum derecede heyecan, bol bol eğlence ve yüksek adrenalinli anlar yaşatacak kaydıraklar; ekstrem kaydıraklar olan TurboLance ve Tsunami ve ayrıca hız kaydırağı Botlu Kamikaze ile bağlantılı olan Zebra Black Hole Ümit Burnu Aquapark'ın 2008 yaz sezonu için seçtiği POLIN kaydırakları arasındadır.

Bu üç kaydırağın hepsi de herhangi bir havuza ihtiyaç duymadan kuru çıkışla sonlanmaktadır. 11,60m platform kotundan başlayan TurboLance ile 10,00m platform kotundan başlayan Tsunami kayanlara yüksek adrenalinle dolu, son derece zevkli ve eğlenceli anlar yaşatacaktır. Bünyesinde Polin'in Wave Slide ve Space Hole gibi iki ekstrem kaydırağını ilk kurulduğu günden bu yana barındıran Ümit Burnu Aquapark bu sene eklediği bu iki yeni ekstrem kaydırakla beraber 2008 yılında ziyaretçileri için ekstrem eğlence, adrenalin ve heyecan miktarını arttırmaya devam edecektir. Öte yandan, hız kaydırağı Botlu Kamikaze ile birleşen, üzerinde şeffaf ışık efektleri olan ve 15,00m platform kotundan başlayan Zebra desenli Black Hole Polin kaydırağı Ümit Burnu Aquapark'ın parkına ilave ettiği bir diğer kaydıraktır. Bu kaydıraktan kayanlar tüp bir kaydıraktan kayma zevkiyle, açık bir hız kaydırağından kayma zevkini aynı anda yaşayacaklardır.

Yeni kaydırakların montajı bittikten sonra Ümit Burnu Aquapark Avrupa'nın en eğlenceli ve en büyük aquaparklarından biri durumuna gelecektir. Polin, Ümit Burnu Aquapark'ı geçen iki sezondaki başarılarından ötürü kutlamakta ve 2008'de yeni kaydıraklarıyla beraber çok daha başarılı bir sezon dilemektedir!