Home
  >  Haberler  >  E-Bültenler  >  2018  >  Sayı 52
 

Verimlilik Proje Ödülleri Birincisi Polin Waterparks!

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

 

Polin Waterparks, Endüstriyel Robotlu İs Merkezi projesi ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Proje Ödülleri 2018 yılı KOBİ kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü.

İstanbul (26 Aralık 2018) - Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından, verimlilik bilincinin ülke çapında yaygınlastırılması, kurum ve kuruluslar arasında bilgi ve tecrübe paylasımın artırılması, verimlilik konusunda yürütülen projelerin kamuoyuna duyurulması, uygulanmıs projelerin sağladığı yararların tanıtılması ve verimliliği artırma konusunda yürütülecek yeni projelerin tesvik edilmesini sağlamak amacıyla her yıl düzenlenen Verimlilik Proje Ödülleri Töreni, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın da katılımı ile KOSGEB'te gerçeklesti.

Verimlilik Proje Ödülleri, ürün veya hizmetlerin kalitesini iyilestirmeye, is süreçlerinin performansını artırma, hammadde, malzeme, enerji, sermaye ve insan kaynaklarının verimliliğini artırma, isletmenin kârlılığını artırma veya maliyetlerini azaltma, çalısma yasamının kalitesini iyilestirme konularını ele alan çalısmaların ilk olarak değerlendirme ekipleri tarafından bes ana kriter çerçevesinde değerlendirilmesi; ilk asamadan basarılı sekilde çıkan projelerin değerlendirici ekip tarafından yerinde incelenmesi ve son olarak yerinde inceleme sonuçlarına göre basarı gösteren projelerin Ödül Jürisi tarafından değerlendirilmesi ile belirlenmektedir.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürü Halil İbrahim Çetin'in, isletmelerin teknoloji ve Ar-Ge ile birlikte mevcut durumlarını değistirmeden en yüksek verimle çalısabileceğine ve ancak böylelikle üretimlerini daha da ileriye götürebileceklerine değindiği ödül töreninde farklı kategorilerde birincilik, ikincilik, üçüncülük ve tesvik ödülleri sahiplerine verildi.

Verimlilik Proje Ödülleri kapsamında Polin Waterparks, "Endüstriyel Robotlu İs Merkezi" projesi ile KOBİ kategorisinde birincilik ödülüne layık görüldü. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ödülü Polin Waterparks Yeni Alanlar Gelistirme Direktörü Özkan Sur ve Polin Waterparks Üretim Teknolojileri Müdürü Tolga Tezcan'a takdim etti.

Polin Waterparks Yeni Alanlar Gelistirme Direktörü Özkan Sur "Polin Waterparks'ın Sanayi 4.0 dönüsümünde önemli asamalarından birisini gerçeklestirdiğimiz projemiz ile insansız fabrika hedefine bir adım daha yaklasmıs olduk. Çalısmalarımızın sektörümüzde önemli bir mihenk tası olusturacağını düsünüyoruz."  sözleriyle ödülün Polin Waterparks için ne ifade ettiğini açıkladı.

Polin Waterparks Üretim Teknolojileri Müdürü Tolga Tezcan ise "Hayalleri gerçeğe dönüstürmek için, önce hayal etmeye, sonra yaratıcılığa ve o hayal de ısrar etmeye ihtiyacımız var. Sanayide ve değer yaratan bütün sektörlerde yalın dijital dönüsüm kaçınılmazdır. Yaratıcılık ve kendi yaptıklarımızı yıkıp yenisini yapmak hayat sahnemizin gönlümüzden geçtiği gibi gerçeklesmesine vesile olacaktır. Gerçek basarı, değisimi kültür haline getirmektir. Ödül aldığımız projemiz, bu felsefenin bir kilometre tasıdır." diyerek Polin Waterparks'ın basarılarının arkasındaki gücün değisime olan inançtan geçtiğinin altını çizdi. 

42 yıllık tecrübesi ile su parkları tasarım, mühendislik, üretim ve montajında sektöründe global pazar lideri olan, 105 ülkede 3000'den fazla basarılı projeye imza atan Polin Waterparks, her yıl en çok Ar-Ge yatırımı yapan sirketlerden biri olmasının yanında Türkiye'deki sayılı Ar-Ge merkezlerinden biridir. Kurulduğu günden bugüne yenilikçi bakıs açısıyla sadece eğlence sektörüne değil, endüstriyel tasarım ve kompozit sektörlerinde de büyük ses getiren yeniliklerin sahibi olmustur. 

Proje aynı zamanda gelcoat uygulamalarında teknoloji üreten firmalar tarafından tüm dünyaya "Best Practice" olarak sunulmaktadır.  

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar için tıklayınız. 

### 

Görsel 1 (Soldan sağa: Polin Waterparks Üretim Teknolojileri Müdürü Tolga Tezcan; Polin Waterparks Yeni Alanlar Gelistirme Direktörü Özkan Sur; Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank)

Görsel 2 

Görsel 3 

''Polin Waterparks Experience'' videomuzu izlemek için tıklayınız.

Polin Waterparks Hakkında

1976 yılında İstanbul'da kurulan Polin Waterparks, su parkları tasarım, üretim, mühendislik ve montajında bir dünya lideridir. 105ülkede 3000'den fazla su parkı projesi gerçeklestiren Polin Waterparks; "Daima Yenilikçi", "Dünya Çapında Üstün Kalite" ve "Teknoloji Liderliği" vizyonuyla sektöründe birçok ilki gerçeklestirmistir. Bugün birçok ülkenin, hatta kıtanın en büyük ve ödüllü su parklarında Polin Waterparks imzası vardır.

 

İletisim: Sohret Pakis / Pazarlama ve Kurumsal İletisim Direktörü 

Tel.: (+90 262) 656 64 67 

Email: sohret.pakis@polin.com.tr 

Web: www.polin.com.tr 

 
 
  • Facebook
  • Twitter
  • Linked-In
  • Instagram
  • Youtube
  • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap