Home
  >  Hizmetler  >  Önemli Projeler  >  Aquaworld Budapeşte
 

Aquaworld Budapeşte

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Avrupa’nın En Büyük Kapalı Aquaparkı “Aquapark Budapeşte, Macaristan” Açıldı

Polin rekorlarına bir yenisini ekledi: Avrupa'nın En Büyük Kapalı Aquaparkı.

Aquaworld Polin imzasıyla açıldı. Bu henüz açılmadan büyük ses getiren proje 6 Aralık 2008'de açılarak yılın sonunda sektöre bomba gibi düştü. 2500 kişinin katılımıyla gösterişli bir açılışla açılan park, geride bıraktığımız yaklaşık 2 ayda ful kapasite çalışmaya devam ediyor. Ramada Resort Otel Kompleksi içinde yer alan Aquaworld Kapalı Aquapark projesi temalı bir proje. Polin imzalı bu önemli projede 11 kaydırak, 21 havuz, 1 adet sörf havuzu, 1 adet dalga havuzu ve çocuk kaydırak ve animasyonları yer alıyor.

261 oda ve 48 aparttan oluşan otelde eğlencenin merkezi 73 metre genişliğinde ve 21 metre uzunluğundaki dev cam kubbeli kapalı aquapark. Polin tarafından tasarlanan bu özel parkta yer alan kaydıraklardan 2 adet Aquatube Ø900mm, 2 adet Blackhole Ø1400mm, Flying Boats 730x1400mm ve Tunnel Body Slide Ø1200mm Polin'in özel üretim tekniği RTM ile üretilmiş kaydıraklar. Mükemmel bir iç ve dış yüzey parlaklığına sahip bu kaydıraklar göz kamaştırıyor. Parkta ayrıca Space Boat, Wild River, Wide Rafting and Kids' Body Slide ve Kids' Wide Slide yer alıyor. 6 ana kaydırağın kulesi olarak görev yapan görkemli yapıya özel cam bir asansörle çıkılıyor. Bu su parklarında başka bir yenilik: Genel yapı kaydırak kullanıcılarının merdivenle kuleye ulaşmalarıdır.

Ancak bu parkta, kaydırak kullanıcıları ana kuleye bu özel cam asansörle çıkarken, parkın tümünü seyretme şansına da sahip oluyorlar. Ayrıca botlar için özel bir konveyör sistemi daha geliştirilen parkta, kule yüksekliği 17 metreye ulaşan heyecanlı kaydıraklar da mevcut. Çocuklar için yine Polin tarafından tasarlanan ve kubbenin arka tarafında yer alan özel bir çocuk oyun havuz alanı mevcut. Çocuklar için tasarlanmış değişik kaydıraklardan oluşan bu alanda, çocuklar unutulmaz dakikalar yaşayacaklar. Şimdiden Orta Avrupa'nın en önemli eğlence merkezi olan bu önemli su parkı projesinde bir Türk firması olarak yer almaktan yaşadığımız gururu sizlerle de paylaşmak istedik.

 
 
  • Facebook
  • Twitter
  • Linked-In
  • Instagram
  • Youtube
  • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap