Home
  >  Hizmetler  >  Önemli Projeler  >  Aquaventura Slidepark
 

Aquaventura Slidepark

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Aquaventura Slidepark ilk sezonda başarısını kanıtladı.

Hollanda’nın Hellendoorn şehrinde yer alan Avonturenpark, tüm yaş grubundaki ziyaretçileri için su kaydırakları ve farklı su atraksiyonları içeren Aquaventura Slidepark Suparkı’nı ekleyerek mevcut eğlence parkını genişletti. Polin Su Parkları ve Havuz Sistemleri A.Ş tarafından tasarlanan ve montajı yapılan, 4 milyon dolardan fazlaya mal olan, 5.000 m2’lik bir alan üzerinde kurulu yeni suparkı bölümü 2013 Temmuz ayında açıldı.

Avonturenpark Looping Grup’a ait birkaç eğlence parkından biridir. Hollanda’nın en büyük dördüncü eyaleti olan Overijssel merkezinde yer almaktadır. Looping Grup Yönetim Kurulu Başkanı suparkına yeni kaydıraklar ekleme önerisini sunmadan önce parkta 30’dan fazla farklı eğlence aktivitesi mevcuttu.

Devasa Bir Girişim

Parkta var olan bir kaç atraksiyonun yerini değiştirdikten sonra Polin ekibi 15 yeni kaydırağın montajına başladı. Polin her bir kaydırağı iki tarafı parlak yüzeyli ve pürüzsüz, daha mukavim ama daha hafif, görselliği mükemmel ürün elde etme gibi önemli avantajları olan RTM (Resin Transfer Molding) kapalı kalıp teknolojisiyle üretti.

Parkta yer alan Polin kaydıraklarından bazıları:

 • Rafting Slide + Black Hole Kombinasyonu: Bu aile kaydırağı birkaç kişinin birlikte kaymasına olanak sağlar. Rafting Slide ve Black Hole kombinasyonu ile Polin, kaydıraktan kayanlara hem açık hem de kapalı kaydırağı tek bir kaydırakta yaşama deneyimini sunar.
 • Wave Slide: Polin’nin Tsunami su kaydırağına benzer olarak bu obsiyon dar alanlar için oldukça uygun bir alternatiftir.
 • Freefall: Bu kaydırak kayanlara başka hiçbiryerde tecrübe edemeyecekleri heyecanı sunar.
 • Body Slide: Bu çok yönlü açık kaydırak büyük küçük, açık kapalı her türlü tesis için gayet idealdir. Bot ya da mat kullanımı gerektirmez. Virajlı olmaları sebebi ile kullanıcılar genelde diğer kaydırak gruplarına oranla daha fazla kaydırakta kalma şansını yakalamakta, çıkışa doğru zaman zaman hızlı zaman zaman daha yavaş ilerlerken, sağa, sola dönüş heyecanını da yaşamaktadırlar.
 • Black Hole: Kendisine özgü ve inanılmaz bir kayış zevki yaşatan bu kapalı/karanlık kaydırak, kesinlikle en popüler kaydıraklarımızdan biridir. Bu kaydırağa ait doğal efektler kaydırağın içindeki suyla harika bir görsel uyum gösterirken, yüksek hızla kayanlara unutulmaz bir görsel şölen sunmaktadır.
 • Compact Slide: Compact Slide, küçük ve dar alanlarda kompakt çözüm üreten bir Polin kaydırağıdır. Özellikle ileride kaydırak eklenebileceği düşünülmeden yapılmış, havuz çevresi alanları yetersiz havuzlara sahip yatırımcıları da kaydıraksız bırakmaz.
 • Wide Slide: Geniş Kaydıraklar, sizlere güvenli ve eğlenceli bir kayma sunar.
 • Multislide: Bu interaktif kaydırak, başa baş bir heyecana sokar sizi. Multislide, iki kulvardan, altı kulvara kadar olabilir. Multislide gerçek bir heyecan, eğlence ve rekabet kaydırağıdır.

 

Avonturenpark Genel Müdürü Lyan van den Bosch parkı arkadaşları ile ziyaret eden gençlerin ilgisini devam ettirmede onlara yenilikler sunmanın büyük rol oynadığını anlattı. ‘’Mevcut parkımıza yeni bir su parkı eklemek doğal olarak mevcut hedef grubumuzu da genişletti’’ şeklinde sözlerine devam etti.

Harikulade Bir Başarı

Aquaventura bu yeni genişleme ile ilk sezonda başarısını kanıtladı. İstatistiklere baktıktan sonra, Looping Grup yeni suparkının günlük ortalama 7.000 kişinin ilgisini çektiğini farketti ve diğer mevcut eğlence parklarına da benzer suparkları ilave etmeye karar verdi.

 
 
 • Facebook
 • Twitter
 • Linked-In
 • Instagram
 • Youtube
 • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap