Home
  >  Hizmetler  >  Önemli Projeler  >  Santorini Water Fantasy
 

Santorini Water Fantasy

FacebookTwitterLinkedinGooglePrint
 

Tayland’daki yeni açılan “Santorini Water Fantasy” su parkında “Polin” imzası

Polin’in ödüllü su kaydırağı King Cobra’nın da aralarında yer aldığı, Bangkok yakınlarında açılan yeni su parkı “Santorini Water Fantasy” içindeki tüm kaydıraklarda Polin imzası yer alıyor.  

Geçtiğimiz eylül ayında “Santorini Theme Park” bünyesinde açılan ve yaklaşık 3.25 milyon dolara mal olan “Santorini Water Fantasy”, ülkenin ünlü sanatçılarının da yer aldığı açılış etkinliklerinde, parkın yapılmasında katkı sağlayan tüm ekip ile yerel politikacıları da ağırladı.

Tayland’ın önemli eğlence parkları ve perakende ticaret merkezlerinden Phetchaburi’nin güney kesiminde, Bangkok’a yakın mesafede yer alan su parkının bulunduğu alan, ülkede moda ve iş dünyasında yaratıcılık yönüyle ismi bilinen Supoj Tantichirasakul tarafından tasarlanmıştı.

Park içinde bulunduğu turizm potansiyeli yüksek bölgenin avantajlarından faydalanacak

Supoj Tantichirasakul’un sahibi olduğu Pena House şirketi tarafından yapılan Premium Outlet alışveriş merkezine ek olarak inşa edilen Santorini Theme Park’ın ziyaretçi sayısı Su Parkı’nın da açılmasıyla beraber günde yaklaşık 10.000 kişi seviyelerine ulaştığı ve ziyaretçi kitlesini genel olarak Bangkok’dan gelenler ile turistlerin oluşturduğu belirtiliyor.

Cha-Am bölgesinde Avustralya’daki “Gold Coast” benzerini oluşturmaya çalışan Tantichirasaku, eğlence ve su parklarıyla beraber bölgedeki yatırımlarını da artırmaya devam ediyor. Santorini Water Fantasy’nin bölgedeki turizmi canlandıracağını belirten Tantichirasaku, yeni parkların misafirlerini heyecanlandırdığından ve bölgede çok büyük bir pozitif etki yaratacağından hiç kuşkusu olmadığını belirtiyor.

Polin’in farklı su kaydıraklarıyla heyecan artıyor

Polin tarafından dizayn edilen ve birçok kaydırak alternatifinin olduğu “Santorini Water Fantasy” 12 su oyun alanı ile beraber 3.500 ziyaretçiye hizmet sunabiliyor.

Parkın ana eğlence atraksiyonu su kaydıraklarından olan King Cobra, 15m yüksekliği, 790m uzunluğundaki bilinen o etkileyici kırmızı, beyaz ve siyah renkli gövdesiyle aynı anda iki kulvarda kayma deneyimini, en yüksek adrenalin düzeyinde yaşatıyor. Açık ve kapalı tüplerin bir arada olduğu kaydırağı kullananlar dakikada 14.668 litre pompalanan su ile 51 km/h hıza çıkabiliyorlar ve son bölümde yaklaşık 8 metre yükseklikten 50 derecelik eğimde düşerek bu heyecanı sonlandırıyorlar.  

Polin’in parkta yer alan diğer su kaydırakları

  • Looping Rocket: Polin’in RTM teknolojisi ile şeffaf renklerdeki bu yüksek adrenalin sunan kaydırak, binenlere en yüksek düşüş deneyimini yaşatıyor.
  • Space Shuttle: İnovatif tasarım uyarlaması ve kaydırak parkuruyla Space Shuttle, tamamen açık, kapalı ya da yarı-kapalı versiyonları ile kuru çıkış ve havuzdan çıkış opsiyonlarını da sunuyor.
  • Windigo: Kapalı kaydıraklar ile kaymaya başlanılan ve devamında yüksek hızda multi-racer kulvarlara ulaşılan bu kaydırakta, Kamikaze ya da Freefall opsiyonları ile tasarlanabiliyor. Yüksek kapasitesi sayesinde çok sıra beklemeden bu deneyim yaşanılabiliyor.

Ayrıca yine Polin’e ait Freefall, Aquatube, Rafting Slide, Black Hole, Kids Freefall, Space Hole, Kids Octopus Slide, Mini Pirate Slide, Turtle Slide, Rabbit Slide, Mini Rainbow Slide, Giraffe Shower, Mushroom, Frog Slide, Baby Octopus Slide kaydırakları da parkın içinde yer almaktadır.

Parkın içinde ayrıca büyük dalga havuzu, kilitli dolaplar, klimalı kabinler, çeşitli yiyecek-içecek alternatifleri ve dükkanlar yer alıyor.

Parkın en önemli özelliklerinden biri de park içinde yer alan özel dizayn edilmiş kamera sistemiyle ziyaretçilerin yaşadıkları tüm deneyimler kaydedilip, kendi Facebook sayfalarından paylaşma imkânına sahip oluyorlar.

 
 
  • Facebook
  • Twitter
  • Linked-In
  • Instagram
  • Youtube
  • Pinterest
 
Maceraya hemen başlamak için QR Kodu okutun.
 
 

POLIN WATERPARKS: WATER PARK SUPPLIER & WATER SLIDE MANUFACTURER

CallSend E-Mail
 
GoogleMap